El. MŚ 2018: 8 goli Lewandowskiego vs 9 bramek Ronaldo (WIDEO)

Na półmetku europejskich eliminacji do MŚ 2018, oprócz walki o awans na mundial trwa również rywalizacja o miano najlepszego strzelca. Jak na razie prowadzi Cristiano Ronaldo z 9 bramkami, ale po piętach depcze mu Robert Lewandowski z ośmioma trafieniami. Zobaczcie porównanie goli obu snajperów!

Robert Lewandowski do tej pory trafiał we wszystkich pięciu spotkaniach reprezentacji Polski w eliminacjach do mundialu w Rosji. Kapitan naszej kadry zaczął strzelanie w starciu z Kazachstanem, gdy podwyższył na 2:0 z rzutu karnego. Następnie dołożył hat-tricka z Danią na PGE Narodowym, a kilka dni później zdobył arcyważnego gola w doliczonym czasie gry z Armenią, gdy zapewnił nam zwycięstwo 2:1.

Już po trzech spotkaniach Lewandowski miał więc na koncie pięć bramek... i do 83. minuty pojedynku z Rumunią nic się w tej statystyce nie zmieniło. Końcówka ponownie należała jednak do "Lewego", który dołożył kolejne trafienia w 83. i 91. minucie. Ostatnia z bramek była już trzecią w eliminacjach zdobytą z rzutu karnego. Trafienie numer osiem Lewandowski dołożył już na wiosnę, gdy przed kilkoma dniami trafił do siatki z Czarnogórą z rzutu wolnego.

Cristiano Ronaldo w eliminacjach zagrał o jeden mecz mniej, bowiem opuścił pierwsze spotkanie ze Szwajcarią, przegrane przez Portugalię 0:2. Gdy jednak wrócił, to od razu cztery razy pokonał bramkarza Andory, a w następnej kolejce dorzucił jednego gola z innym outsiderem z Wysp Owczych. Taki sam dorobek jak Robert Lewandowski, Portugalczyk miał również po czwartej serii spotkań, gdy podobnie jak "Lewy" zdobył dwie bramki - tym razem z Łotwą. W piątej kolejce Ronaldo minimalnie odskoczył jednak Polakowi, bowiem dwa razy trafiał do łotewskiej siatki.

Czy Lewandowski odpowie Ronaldo w kolejnych spotkaniach eliminacyjnych? Czy może as Realu Madryt powiększy przewagę nad głównym rywalem do miana najlepszego strzelca eliminacji mundialu?

Porównanie goli obu zawodników w załączonym materiale wideo.

Gole Ronaldo: 4 x z Andorą; 1 x z Wyspami Owczymi; 2 x z Łotwą; 2 x z Węgrami
Gole Lewandowskiego: 1 x z Kazachstanem; 3 x z Danią; 1 x z Armenią; 2 x z Rumunią; 1 x z Czarnogórą