GieKSa znowu zawiodła! Podbeskidzie triumfuje w Katowicach

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało na wyjeździe z GKS-em Katowice 2:1. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Robert Gumny i Szymon Lewicki, a w barwach gospodarzy trafił Grzegorz Goncerz. To kolejny, czwarty mecz bez zwycięstwa GieKSy oraz czwarte spotkanie z rzędu, w którym "Górale" zdobyli punkty.

Słaba postawa katowiczan w tym roku przełożyła się na dwa remisy i porażkę podopiecznych Jerzego Brzęczka. Jeżeli GieKSa marzyła o awansie to musiała w końcu zacząć wygrywać i gromadzić punkty. W jeszcze gorszych nastrojach byli ”Górale”, którzy okupowali przed tym meczem dopiero jedenaste miejsce.

Pierwsze chwile nie należały do najładniejszych. Dużo chaotycznej gry, mało składnych akcji i rzucająca się w oczy fatalna dokładność utrzymywały się przez początkowe minuty. Potem do głosu doszli piłkarze z Katowic, którzy jednak nie potrafili wepchnąć piłki do bramki Rafała Leszczyńskiego. Najbliżej był Goncerz, ale futbolówka po jego strzale trafiła w słupek.

Mimo przewagi gospodarzy, to Podbeskidzie wyszło na prowadzenie. Piłka nieco przypadkowo trafiła pod nogi wypożyczonego z Lecha Poznań Gumnego, a  18-latek pewnie pokonał bramkarza GieKSy. Katowiczanie musieli się otworzyć i to ich zgubiło, gdyż w 79. minucie podwyższył Lewicki. Gospodarze nie poddali się i za sprawą Goncerza złapali kontakt. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Podopieczni Brzęczka atakowali i dążyli do remisu. Ostatecznie Podbeskidzie wybroniło wynik i wywiozło z Katowic trzy punkty.

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:0)

Bramki: Goncerz 85 - Gumny 71, Lewicki 79