Grosicki bohaterem Hull City! Polak popisał się dwoma asystami

Jednym z bohaterów 30. kolejki Premier League został Kamil Grosicki! Skrzydłowy reprezentacji Polski wbiegł na drugą połowę meczu Hull City - West Ham United i popisał się dwoma pierwszymi asystami w barwach "Tygrysów"! Prowadząca w tabeli Chelsea niespodziewanie przegrała u siebie z Crystal Palace. Bramki na wagę zwycięstwa dla gości padły w ciągu zaledwie trzech minut!

Przed trzydziestą serią gier na pierwszym miejscu najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej plasował się zespół ze Stamford Bridge. Podopieczni Antonio Conte zgromadzili do tej pory sześćdziesiąt dziewięć punktów i nad drugimi w tabeli "Kogutami" mieli aż dziesięć oczek przewagi. Znacznie gorzej prezentowała się sytuacja drużyn z Polakami na pokładzie. Hull City Grosickiego zajmowało pierwsze miejsce strefy spadkowej, natomiast Leicester City Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego znajdowało się zaledwie trzy pozycje wyżej.

Mecz z "Młotami" Grosicki rozpoczął na ławce rezerwowych i w trakcie jego nieobecności na boisku "Tygrysy" nie radziły sobie z zespołem, który w ostatnim czasie zanotował trzy porażki z rzędu. Po golu Andy'ego Carolla z 18. minuty gospodarze na przerwę schodzili ze stratą jednego gola. Polak na murawę wbiegł w 46. minucie gry i miał kluczowy wpływ w odwróceniu losów meczu. Najpierw w 53. minucie "Turbo Grosik" zanotował swoją pierwszą asystę w Premier League, gdy kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Andrew Robertsona. Pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry Polak dołożył jeszcze drugie decydujące podanie. Dośrodkował wówczas z rzutu rożnego, a piłkę uderzeniem głową tuż przy krótkim słupku zmieścił Andrea Ranocchi.

Do niespodzianki doszło w meczu lidera z szesnastym zespołem ligi, bowiem Chelsea uległa przed własną publicznością Crystal Palace 1:2. Spotkanie nie mogło co prawda zacząć się lepiej dla Edena Hazarda i spółki, bowiem wynik meczu otworzyli już w 5. minucie gry. Wówczas Belg z lewej strony pola karnego zakręcił jednym z obrońców gości i wyłożył piłkę do nadbiegającego Cesca Fabregasa, który wpakował ją do bramki Wayne'a Hennesseya. Szybko stracona bramka podziałała na przyjezdnych jak płachta na byka i sprawiła, że w 9. i 11. minucie wyprowadzili oni dwa zabójcze ciosy. Najpierw do znajdującego się w polu karnym Wilfrieda Zahy piłkę dograł Christian Benteke, a trzy minuty później Iworyjczyk odwdzięczył się Belgowi tym samym i na tablicy widniał wynik 1:2.

Tottenham wykorzystał potknięcie głównego pretendenta do tytułu, jednak wynik meczu "Koguty" otworzyły dopiero w 66. minucie gry. Wówczas po dograniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, wybijana przez obrońcę Burnley piłka trafiła pod nogi Erika Diera, a ten wcisnął ją do bramki. Jedenaście minut później podopieczni Mauricio Pochettino popisali się znakomitą kontrą, którą, po asyście z pierwszej piłki Dele Alliego, strzałem przy krótkim słupku wykończył Son Heung-Min. Londyńczycy zredukowali więc stratę do lidera na siedem punktów.

W spotkaniu środka tabeli Leicester City wygrało u siebie ze Stoke 2:0. Kapustka i Wasilewski nie zostali uwzględnieni przez trenera Craiga Shakespeare'a przy ustalaniu kadry na mecz.

Wyniki 30. kolejki Premier League:

Liverpool - Everton 3:1
Bramki: Sadio Mane 8', Philippe Coutinho 31', Divock Origi 60' - Matthew Pennington 28'.

Burnley - Tottenham 0:2
Bramki: Eric Dier 66', Son Heung-Min 77'.

Chelsea - Crystal Palace 1:2
Bramki: Cesc Fabregas 5' - Wilfried Zaha 9', Christian Benteke 11'.

Hull - West Ham United 2:1
Bramki: Abdrew Robertson 53', Andrea Ranocchi 85' - Andy Caroll 18'.

Leicester - Stoke 2:0
Bramki: Wilfred Ndidi 25', Jamie Vardy 47'.