Gol Schweinsteigera w debiucie dla Chicago Fire

Były kapitan reprezentacji Niemiec Bastian Schweinsteiger zdobył bramkę dla Chicago Fire w debiucie w lidze MLS. Jego zespół zremisował u siebie z Montreal Impact 2:2. W barwach gospodarzy 75 minut rozegrał były piłkarz Legii Warszawa Węgier Nemanja Nikolic.

32-letni Schweinsteiger, mistrz świata z 2014 roku, wpisał się na listę strzelców w 17. minucie. Był to pierwszy gol meczu. - Na oczach 15 103 kibiców grał z zaangażowaniem przez pełne 93 minuty, jednak brakowało mu nieco kondycji i wytrzymałości - ocenili dziennikarze agencji dpa.

Schweinsteiger został zaprezentowany publiczności w połowie tygodnia. Do Ameryki Północnej przeniósł się z Manchesteru United, gdzie nie miał miejsca w pierwszym składzie.