PLK: Anwil ograł mistrza Polski!

Anwil Włocławek pokonał Stelmet BC Zielona Góra 81:68 w hicie 26. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Josip Sobin, który zanotował na swym koncie 15 punktów i 11 zbiórek.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, bo świetnie dysponowani byli Josip Sobin i Paweł Leończyk – po ich rzutach było 11:6. Stelmet starał się na to odpowiadać m.in. rzutami Vladimira Dragicevicia, ale to nie wystarczało na rozpędzonych włocławian. Ostatecznie po 10 minutach Anwil wygrywał 22:13. W drugiej części meczu mistrzowie Polski wcale nie radzili sobie lepiej, a dużo przechwytów gospodarzy nakręcało właśnie ich grę. Zespół trenera Igora Milicicia ciągle był świetny w ataku, a efektownymi akcjami popisywał się Toney McCray. Dlatego po pierwszej połowie gospodarze wygrywali aż 45:30.

W pewnym momencie trzeciej kwarty Anwil prowadził już nawet 20 punktami. Tę sytuację bardzo starał się zmieniać Łukasz Koszarek, ale to nie wystarczało na świetnych tego dnia gospodarzy. Po jego dwójkowej akcji z Nemanją Djurisiciem goście zbliżyli się jednak na 12 punktów. Ostatecznie po 30 minutach było 60:49. W czwartej kwarcie mistrzowie Polski ciągle walczyli o lepszy rezultat. Sporo umiejętności ofensywnych pokazywał James Florence, chociaż to nie wystarczało do efektywnego odrabiania strat. Anwil kontrolował sytuację i dlatego zwyciężył 81:68.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Josip Sobin z 15 punktami i 11 zbiórkami. 14 punktów i pięć zbiórek dodał Toney McCray. James Florence zanotował dla gości 17 punktów i trzy asysty.

Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 81:68 (22:13, 23:17, 15:19, 21:19)

Punkty:

Anwil: Josip Sobin 15, Toney Mccray 14, James Washington 10, Paweł Leończyk 9, Nemanja Jaramaz 8, Tyler Haws 7, Michał Chyliński 6, Fiodor Dmitriew 6, Kacper Młynarski 3, Kamil Łączyński 2, Mateusz Bartosz 1.

Stelmet BC: James Florence 17, Nemanja Djurisic 15, Łukasz Koszarek 15, Vladimir Dragicevic 14, Jarosław Mokros 2, Thomas Kelati 2, Adam Hrycaniuk 2, Armani Moore 1, Filip Matczak 0, Karol Gruszecki 0.