Puchar Włoch: Wygrana Napoli, awans Juventusu

Piłkarze SSC Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie, pokonali Juventus Turyn 3:2 w półfinale Pucharu Włoch. W pierwszym meczu piłkarze Starej Damy wygrali u siebie 3:1, dzięki czemu to oni zagrają w wielkim finale.

W pierwszym spotkaniu górą byli gracze Juventusu, którzy wygrali na własnym boisku 3:1. Goście otworzyli wynik tego starcia bramką Jose Callejona, ale Juventus odpowiedział dwoma golami Paulo Dybali z rzutów karnych oraz trafieniem Gonzalo Higuaina.

W rewanżu trener SSC Napoli posłał do boju w pierwszym składzie Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. To właśnie Milik w 12. minucie rozpoczął akcję, po której gospodarze stworzyli pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu. Jose Callejon miał dogodną sytuację by otworzyć wynik, został jednak zatrzymany przez bramkarza.

Pierwsza połowa nie obfitowała w groźne sytuacje podbramkowe. Jedynego gola w tej części gry strzelił w 32. minucie Gonzalo Higuain. Po podaniu Stefano Sturaro Argentyńczyk ładnie przyjął piłkę w okolicy 20. metra od bramki i precyzyjnie przymierzył w lewy dolny róg, zaskakując Pepe Reinę. Piłkarze Napoli, mimo prób nie zdołali skutecznie odpowiedzieć rywalom przed zejściem do szatni.

Na początku drugiej połowy gospodarze przeważali i zdołali tę przewagę udokumentować bramką zdobytą w 53. minucie. Piłka trafiła do Marka Hamsika, który strzałem z linii pola karnego wyrównał stan meczu. Podopieczni Maurizio Sarriego długo nie cieszyli się z remisu. Pięć minut później było już 1:2: Paulo Dybala zagrał do Juana Cuadrado, a ten wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Higuainowi. Argentyńczyk huknął pod poprzeczkę, strzelając drugiego gola swemu byłemu klubowi.

W 61. minucie boisko opuścił Arkadiusz Milik, a jego miejsce zajął Dries Mertens, który po chwili wpisał się na listę strzelców wykorzystując koszmarny błąd bramkarza gości. Piłkarze Napoli nie rezygnowali i zdołali zadać rywalom kolejny cios. Callejon zagrał do Lorenzo Insigne, który uderzeniem z pierwszej piłki zaskoczył Neto. Więcej bramek w tym meczu już jednak nie padło. Do 82. minuty na boisku przebywał Zieliński, który w pierwszej połowie popisał się kilkoma dobrymi podaniami.

Piłkarze Juventusu utrzymali bezpieczną zaliczkę i to oni zmierzą się z Lazio w wielkim finale, który zostanie rozegrany 2 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie.

Półfinał Pucharu Włoch:

SSC Napoli - Juventus Turyn 3:2 (0:1) - pierwszy mecz 1:3/ awans Juventus

Bramki: 0:1 Higuain (32), 1:1 Hamsik (53), 1:2 Higuain (59), 2:2 Mertens (61), 3:2 Insigne (67).