Liga Mistrzów FIBA: Banvit z Kuligiem kontra AS Monaco w Final Four

Turecki Banvit Bandrima z Damianem Kuligiem zmierzy się z AS Monaco na inaugurację turnieju Final Four Ligi Mistrzów FIBA (28-30 kwietnia) na Teneryfie. W drugiej parze gospodarz Iberostar zagra z Umaną Reyer Wenecja. Losowanie odbyło się na hiszpańskiej wyspie.

AS Monaco to lider francuskiej ligi Pro A. Banvit, prowadzony przez Słoweńca Saso Filipovskiego (zdobył w 2015 i 2016 r. mistrzostwo Polski ze Stelmetem BC Zielona Góra), zajmuje obecnie czwarte miejsce w lidze tureckiej.

W ćwierćfinale LM Banvit był lepszy od niemieckiego MHP Riesen Ludwigsburg. Pokonał rywali na wyjeździe w rewanżu 59:53, odrabiając straty z własnego parkietu (87:92). Francuzi pokonali dwa razy włoskie Dinamo Sassari. W pierwszym etapie LM w gronie 40 zespołów występowały Stelmet BC Zielona Góra i Rosa Radom. Obydwie ekipy nie zdołały zakwalifikować się do fazy play off.

Jednym z arbitrów turnieju finałowego na Teneryfie będzie Marek Ćmikiewicz z Wrocławia.