"Święta wojna" dla kielczan! Vive Tauron wygrał w Płocku

Piłka ręczna

Płocka drużyna przegrała 18:23 (9:13) z Vive Tauron Kielce w 26. kolejce ekstraklasy piłkarzy ręcznych. W 47. minucie Orlen Wisła doprowadziła do wyniku 15:16, ale nie zdołała wykorzystać szansy i po raz drugi w tym sezonie uległa mistrzom Polski.

Przed meczem kibice obu drużyn mieli okazję, jako pierwsi w kraju, obejrzeć trofeum, o jakie walczyć będą drużyny ekstraklasy. Okazały puchar wjechał na parkiet; za siedem tygodni okaże się, w którym mieście zostanie na cały rok.

Od pierwszej minuty pojedynek był wyrównany. Obie drużyny grały bardzo ostro w obronie, aż trójka zawodników gości dostała karę dwóch minut. W dziesiątej usiadł na ławce Mateusz Kus, a w 11. – Mateusz Jachlewski i Tobias Reichmann. Orlen Wisła nie do końca wykorzystała grę w przewadze, zdobywając gola z rzutu karnego.

Gdy trzej zawodnicy wrócili na parkiet, zaczęła się fatalna passa rzutów gospodarzy, którzy nie wykorzystali czterech akcji pod rząd, nie zdobyli gola między 15. a 21. minutą, potem między 25. a 30. Gdyby nie świetna postawa bramkarza Adama Morawskiego, Vive mogło wygrywać znacznie wyżej, wykorzystując błędy gospodarzy.

Po przerwie płocczanie zaczęli odrabiać straty. Morawskiego na chwilę zastąpił w bramce w 40. minucie Marcin Wichary, który obronił rzut karny wykonywany przez Karola Bieleckiego. Kielczanie, którzy przez 10 minut drugiej połowy zdobyli tylko dwa gole, przy czterech Orlen Wisły, zaczęli się gubić i trener Tałant Dujszebajew poprosił o przerwę.

W 45. minucie gospodarze doprowadzili do wyniku 14:15, ale chwilę później, po 10 minutach bez gola, goście zdobyli 16. bramkę. Widać było wyraźnie, że Orlen Wisła jest coraz bliżej, przynajmniej remisu. Ale płocczanom nie udało się wyrównać. Na początku ostatniego kwadransa gry, Sławomir Szmal wyciągał wszystkie piłki gospodarzy i w 52. minucie było 15:20. Odrabianie strat zajęło zawodnikom Wisły kwadrans, a szanse na zwycięstwo stracili w pięć minut.

Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 18:23 (9:13)

Orlen Wisła Płock: Marcin Wichary, Adam Morawski - Michał Daszek 1, Gilberto Duarte 2, Dan Racotea 2, Adam Wiśniewski 2, Valentin Ghionea 2, Tiago Rocha, Sime Ivic 1, Marko Tarabochia 1, Maciej Gębala, Miljan Pusica 1, Lovro Mihic 2, Jose de Toledo 2, Dimitri Żytnikow 2

Vive Tauron Kielce: Sławomir Szmal – Michał Jurecki 3, Patryk Walczak 1, Tobias Reichmann 1, Piotr Chrapkowski, Mateusz Kus 1, Julen Aguinagalde 2, Karol Bielecki 1, Mateusz Jachlewski, Manuel Strlek 6, Krzysztof Lijewski 4, Paweł Paczkowski 1, Dean Bombac 2, Darko Djukic 1