Maraton w Paryżu: Zwycięstwo kenijskiego małżeństwa, Kowalska siódma

Paul Lonyangata i jego żona Prurity Rionoripo wygrali maraton w Paryżu. Kenijczycy są pierwszym małżeństwem na najwyższym stopniu podium jednego z wielkich biegów na dystansie 42 km i 195 m. Siódme miejsce zajęła Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek).

24-letni Lonyangata uzyskał czas 2:06.10, a jego o rok młodsza żona - 2:20.55. Oboje ustanowili rekordy życiowe, a Rionoripo ponadto rekord trasy w rywalizacji kobiet. Pozostałe miejsca na podium zajęli także reprezentanci Afryki. Obchodząca w sobotę 32. urodziny Kowalska była najszybszą biegaczką spoza tego kontynentu.

Polka przebiegła królewski dystans w 2:30.24. Rekordu życiowego nie poprawiła (2:29.41), ale uzyskała minimum na mistrzostwa świata w Londynie.