Polacy za granicą: Lewandowski się nie zatrzymuje!

Robert Lewandowski strzelił 2 bramki, a jego Bayern Monachium wygrał z drużyną Łukasza Piszczka, Borussią Dortmund, 4:1. W lidze rosyjskiej popisał się Janusz Gol. Inni Polacy też trafiali, niestety - do własnej bramki.

ANGLIA

Bartosz Białkowski (Ipswich) – 90 minut w meczu z Wigan Athletic (3:0), 90 minut w meczu z Fulham (1:3)
Krystian Bielik (Birmingham) – 90 minut w meczu z Brighton (1:3), 90 minut w meczu z Derby County (2:1)
Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut w meczu z FC Liverpool (2:2), 90 minut w meczu z Chelsea (1:3)
Łukasz Fabiański (Swansea) –90 minut w meczu z Tottenhamem (1:3), 90 minut z West Ham United (0:1)
Kamil Grosicki (Hull City) – 88 minut i asysta w meczu z Middlesbrough, 90 minut w meczu z Manchesterem City,
Bartosz Kapustka (Leicester) – poza kadrą na mecz z Sunderlandem (2:0), cały mecz na ławce rezerwowych z Evertonem (2:4)
Tomasz Kuszczak (Birmingham) – 90 minut w meczu z Brighton (1:3), 90 minut i bramka samobójcza w meczu z Derby County (2:1)
Damien Perquis (Nottingham) – poza kadrą na mecz z Wolverhampton (0:1), poza kadrą na mecz z Huddersfield (2:0)
Marcin Wasilewski (Leicester) – cały mecz z Sunderlandem na ławce rezerwowych (2:0), cały mecz z Evertonem na ławce rezerwowych (2:4)
Paweł Wszołek (QPR) – cały mecz z Brighton na ławce rezerwowych (1:2), cały mecz z Aston Villą na ławce rezerwowych (0:1)
Michał Żyro (Wolverhampton) – poza kadrą na mecz z Bristol City (3:1)

BELGIA

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – 72 minuty w meczu z KAA Gent (0:0)

CYPR

Arkadiusz Piech (Apollon) – wszedł w 46. minucie w meczu z Anorthosis (3:1)

DANIA

Kamil Wilczek (Broendby) – mecz z Kobenhavn w poniedziałek o 16:00

FRANCJA

Kamil Glik (Monaco) – 90 minut w meczu z Angers (1:0)
Grzegorz Krychowiak (PSG) – poza kadrą na mecz z Guingamp (4:0)
Maciej Rybus (Lyon) – poza kadrą na mecz z Metz  (3:0), cały mecz z Lorient na ławce rezerwowych (1:4)
Mariusz Stępiński (Nantes) – poza kadra na mecz z Saint Etiene (1:1)
Igor Lewczuk (Bordeaux) – 90 minut w meczu z Angers (1:2), 90 minut z Metz (3:0)

HISZPANIA

Paweł Kieszek (Cordoba CF) – 90 minut w meczu z Real Valladolid (1:2)
Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – cały mecz z Granadą na ławce rezerwowych (0:0), cały mecz z Sevillą na ławce rezerwowych (2:4)
Cezary Wilk (Real Saragossa) – poza kadrą na mecz z Almerią (2:2)

HOLANDIA

Wojciech Golla (Nijmegen) – poza kadrą na mecz z Groningen (0:2), 90 minut i bramka samobójcza w meczu z Ajaxem Amsterdam (1:5)
Mateusz Klich (Twente) - 90 minut i żółta kartka w meczu z PSV Eindhoven (2:2), 90 minut i żółta kartka w meczu z FC Utrecht (0:3)
Filip Kurto (Excelsior) – poza kadrą na mecz z FC Utrecht (1:3), poza kadrą na mecz ze Spartą (3:2)

NIEMCY

Sebastian Boenisch (TSV Monachium 1860) - 90 minut w meczu z VFB Stuttgart (1:1), czerwona kartka w meczu z Erzgebirge (0:3)
Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – 67 minut w meczu z Freiburg (0:1), wszedł w 46. minucie w meczu z Schalke (1:4)
Paweł Dawidowicz (Bochum) – 80 minut w meczu z Kaiserslautern (0:0), poza kadrą na mecz z Heidenheim (0:0)
Rafał Gikiewicz (Freiburg) – poza kadra na mecz z Wolfsburg (1:0), poza kadrą na mecz z Mainz (1:0)
Tomasz Hołota (Bielefeld) – poza kadra na mecz z Fortuną Dueseldorf (2:1), poza kadrą na mecz z Sandhausen (3:1)
Marcin Kamiński (Stuttgart) – 90 minut i gol w meczu z TSV Monachium 1860 (1:1), 90 minut w meczu z Karlsruher (2:0)
Jakub Kosecki (Sandhausen) – cały mecz na ławce rezerwowych z Sankt Pauli (0:0), wszedł w 77 z Bielefeld (1:3)
Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Hoffenheim (0:1), 90 minut, żółta kartka i 2 gole w meczu z Borussią Dortmund (4:1)
Daniel Łukasik (Sandhausen) – 88 minut w meczu z Sankt Pauli (0:0), 70 minut w meczu z Bielefeld (1:3)
Adam Matuszczyk (Brunszwik) – poza kadrą na mecz z Greuther Fuerth (0:0), w poniedziałek mecz z Dynamo Dresden
Paweł Olkowski (Koeln) – cały mecz z Eintracht Frankfurt na ławce rezerwowych (1:0), cały mecz z Borussią M’gladbach na ławce rezerwowych (2:3)
Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut w meczu z Hamburger SV (3:0), cały mecz z Bayernem Monachium na ławce rezerwowych (1:4)
Eugen Polanski (Hoffenheim) – cały mecz z Bayernem Monachium na ławce rezerwowych (1:0),  cały mecz z Hamburger SV na ławce rezerwowych (1:2)
Artur Sobiech (Hannover) – cały mecz z Nuernberg na ławce rezerwowych (1:0), wszedł w 79. minucie z Wuerzburger Kickers (0:0)
Waldemar Sobota (St. Pauli) – 90 minut w meczu z Sandhausen (0:0), 90 minut w meczu z Nuernberg (2:0)

NORWEGIA

Piotr Leciejewski (Brann) – 90 minut w meczu z Stromsgodset (3:0)

ROSJA

Janusz Gol (Amkar) – 90 minut i gol w meczu z Krylyą Sovetov (2:2)

WŁOCHY

Błażej Augustyn (Ascoli) – poza kadrą na mecz z Virtus Entella (1:2), poza kadrą w meczu z Frosinone Calcio (1:1)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – wszedł w 16. minucie w meczu z Interem (2:1), 90 minut w meczu z Fiorentiną (2:2)
Thiago Cionek (Palermo) – wszedł w 72. minucie, żółta kartka w meczu z AC Milan (0:4)
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – poza kadrą na mecz z Sampdorią (2:2)
Tomasz Kupisz (Novara) – cały mecz ze Spalem na ławce rezerwowych (0:2), mecz z Veroną w poniedziałek
Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut w meczu z  Interem (2:1), 69 90 minut w meczu z Fiorentiną (2:2)
Igor Łasicki (Carpi) – cały mecz z US Avellino na ławce rezerwowych (0:1)
Arkadiusz Milik (Napoli) – 61 minut w meczu z Juventusem w Pucharze Włoch (3:2), wszedł w 83. minucie z Lazio (3:0)
Bartosz Salamon (Cagliari) – cały mecz z Torino na ławce rezerwowych (2:3)
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w meczu z Pescarą Calcio (1:1)
Wojciech Szczęsny (Roma) – cały mecz z Lazio Rzym w Pucharze Włoch na ławce rezerwowych (3:2), 90 minut w meczu z Bologną (3:0)
Piotr Zieliński (Napoli) – 82 minuty w meczu z Juventusem w Pucharze Włoch (3:2), wszedł w 74. minucie z Lazio (3:0), zaliczył asystę oraz otrzymał żółtą kartkę