Serie A: Mecz na szczycie dla Napoli. Asysta Zielińskiego

W formie rezerwowych spotkanie o podium Serie A z Lazio rozpoczęli Polacy w barwach Napoli: Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Obaj pojawili się na boisku w końcówce, a pierwszy z nich przyczynił się do postawienia kropki nad i, asystując przy trafieniu Lorenzo Insigne. Napoli ograło Lazio 3:0 i umocniło się na najniższym stopniu podium.

Spotkanie czwartej z trzecią drużyną Serie A było szlagierem 31. kolejki. Lazio miało ostatnią szansę, aby zaatakować ligowe podium: warunkiem było pokonanie trzeciego Napoli, a rzymianie mogli zbliżyć się do rywali na zaledwie punkt.

Rzymianom jednak nic z tych planów nie wyszło, bowiem goście zagrali skuteczniej i pewnie wypunktowali zespół Simone Inzaghiego. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczęli zarówno Piotr Zieliński, jak i Arkadiusz Milik.

W pierwszej połowie gości na prowadzenie wyprowadził Jose Callejon, po przerwie wynik podwyższył Lorenzo Insigne. Gospodarze byli bezradni, a Napoli chciało dowieźć korzystny rezultat do końca. W ciągu ostatniego kwadransu obaj reprezentanci Polski pojawili się na placu gry i przygotowali akcję, która dobiła gospodarzy.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Milik dośrodkował z lewego skrzydła, Zieliński sprytnie zgrał piłkę do nabiegającego Insigne, który postawił kropkę nad i płaskim strzałem. Napoli zdobyło więc Stadio Olimpico, zaś przewaga zespołu nad czwartym Lazio wynosi już 7 punktów.

SS Lazio - SSC Napoli 0:3 (0:1)

Bramki: Callejon 25', Insigne 51', 90+2'

Lazio: Strakosha - Bastos (Hoedt 52'), Wallace, Radu - Basta (Patric 59'), Murgia (Keita 52'), Parolo, Lukaku - Milinkovic-Savic, Anderson - Immobile

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Strinic - Allan, Jorginho, Hamsik (Rog 79') - Callejon (Zieliński 85'), Mertens (Milik 83'), Insigne

Żółte kartki: Bastos, Milinkovic-Savic, Patric - Allan, Zieliński, Hysaj