Skromna zaliczka Atletico. Leicester nadal w grze o półfinał Ligi Mistrzów

Atletico Madryt skromnie pokonało Leicester City 1:0 po golu z rzutu karnego Antoine'a Griezmanna. Minimalna porażka mistrzów Anglii w stolicy Hiszpanii sprawia, że drużyna Marcina Wasilewskiego i Bartosza Kapustki wciąż liczy się w walce o półfinał Ligi Mistrzów. Obaj Polacy znaleźli się poza kadrą meczową na środowy mecz.

Gospodarze od początku meczu mieli zdecydowaną przewagę. Finalista ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów był wyraźnie lepszy w ofensywie, ale Leicester skutecznie się broniło albo miało sporo szczęścia. Atletico biło głową w mur, ale pod koniec drugiego kwadransa Marc Albrighton sfaulował w polu karnym Antoine'a Griezmanna. Sam poszkodowany zamienił "jedenastkę" na gola.

Druga odsłona wyglądała niemal identycznie. To zespół prowadzony przez Diego Simeone przeważał. Jednak Kasper Schmeichel był dobrze dysponowany, a drużyna z Madrytu grała nieskutecznie. Leicester w zasadzie nie stworzył sobie żadnej dogodnej okazji w środowej potyczce.

Minimalna wyjazdowa porażka powoduje, że mistrzowie Anglii mając w perspektywie rewanż na King Power Stadium wciąż mogą myśleć o awansie do półfinału Ligi Mistrzów. Polskich akcentów zabrakło na Vicente Calderon, ponieważ Marcin Wasilewski oraz Bartosz Kapustka nie znaleźli się w kadrze meczowej.

Atletico Madryt - Leicester City 1:0 (1:0)

Bramka: Antoine Griezmann (28'-karny)

Atletico: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savic, Diego Godin, Filipe Luis - Saul Niguez, Gabi, Koke, Yannick Carasco (65' Angel Correa) - Fernando Torres (75' Thomas), Antoine Griezmann.

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson, Yohan Benalouane, Robert Huth, Christian Fuchs - Ryiad Mahrez, Danny Drinkwater, Wilfred Ndidi, Marc Albrighton - Shinji Okazaki (46' Andy King), Jamie Vardy (79' Islam Slimani).

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja)

A.J., Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy, że byliście z nami! Dobranoc :)

Koniec meczu! Atletico nie jest zadowolne ze skromnego zywcięstwa nad Leicester City.

88' Atletico za wszelką cenę stara się podwyższyć rezultat. Jednobramkowa zaliczka w perspektywie rewanżu w Anglii wcale nie jest znakomitym wynikiem.

84' Atletico nie ma pomysłu jak sforsować obronę mistrzów Anglii, którzy skupiają się wyłącznie na grze w defensywie.

78' Trener Craig Shakespeare również reaguje!

Simeone cały czas żyje przy linii bocznej. Argentyński trener nie jest zadowolony ze skromnego prowadzenia Atletico. El Cholo posyła do boju kolejnego zmiennika.

69' "Lisy" nie mają pomysłu na grę, ale w defensywie są bardzo uważni.

65' Atletico w poszukiwaniu drugiego gola, ale Leicester wciąż dobrze się broni.

60' Okazję strzelecką miał Fernando Torres, ale doświadczony napastnik w decydującym momencie skiksował.

59' Mahrez był przekonany, że należał się dla Leicester rzut karny za faul na nim. Jednak gwizdek sędziego milczał.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie z obu stron.

Koniec pierwszej połowy! Atletico wyraźnie lepsze.

44' Atletico w pełni kontroluje boiskowe wydarzenia.

39' Odpowiedź "Lisów"! Silne uderzenie Albrightona z dystansu nieznacznie minęło bramkę Oblaka.

36' Koke był bliski strzelenia pięknego gola z dystansu, ale jego próba minimalnie niecelna.

32' Atletico chce iść za ciosem! Zespół prowadzony przez Diego Simeone szuka drugiego gola.

Griezmann pewnym strzałem z jedenastu metrów dał prowadzenie gospodarzom!

27' Karny dla Atletico! Albrighton sfaulował Griezmanna!

25' Dwie groźne wrzutki w wykonaniu gości, ale mistrzowie Anglii nie byli w stanie zagrozić Oblakowi.

21' Atletico nieco wybite z rytmu, ale "Lisy" wciąż bez dobrej sytuacji.

18' Leicester próbuje uspokoić grę w środkowej strefie, ale pressing gospodarzy jest skuteczny.

15' Strzał z dystansu Saula minął poprzeczkę bramki gości!

12' Niecelna próba Gabiego! Atletico zyskuje coraz większą przewagę. "Lisy" zepchnięte do defensywy.

7' Tego można było się spodziewać. Atletico prowadzi grę i kreuje sytuacja. Jednak strzał Carrasco obok bramki.

4' Pierwsza groźna okazja Atletico! Strzał Koke zatrzymał się na słupku bramki "Lisów".

2' Dobry początek w wykonaniu obydwu drużyn. Jedni i drudzy mają po jednej akcji w ofensywie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Atletico Madryt - Leicester City!