ZAKSA w finale PlusLigi!

W rewanżowym spotkaniu półfinału PlusLigi siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:0. Mistrzowie Polski w pierwszym meczu również pewnie pokonali rywali 3:0 i awansowali do finału.

Pierwsza półfinałowa konfrontacja obu ekip mocno rozczarowała żądnych wielkich emocji kibiców. ZAKSA wygrała w Jastrzębiu-Zdroju 3:0 (25:23, 25:20, 25:19) i przed rewanżem wydawało się, że tylko jakiś kataklizm może pozbawić podopiecznych Ferdinando De Giorgiego miejsca w wielkim finale PlusLigi. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla, by marzyć o grze w finale, musieli wygrać w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu 3:0 lub 3:1 i pokonać gospodarzy w dodatkowym – "złotym" secie.

Początek spotkania rewanżowego mógł wskazywać na to, że goście łatwo nie zrezygnują z walki o finał. Gospodarze przegrywali 0:4, a trener De Giorgi poprosił o pierwszy czas. Reprymenda szkoleniowca podziała na siatkarzy ZAKSY, którzy szybko odrobili straty (7:7). Gospodarze lepiej prezentowali się w polu zagrywki, a przyjezdni mieli coraz większe problemy z przyjęciem. Poniżej oczekiwań prezentował się Salvador Hidalgo Oliva, kilkukrotnie zablokowany przez kędzierzynian. W efekcie, w środkowej części seta siatkarze ZAKSY zaczęli budować przewagę (14:11), którą powiększyli w końcówce. Gospodarze pewnie wygrali tę partię 25:19, kończąc seta skutecznym blokiem.

W drugiej partii goście byli już pod ścianą, co niestety bardzo negatywnie wpłynęło na ich postawę. Popełniali coraz więcej błędów, które tylko nakręcały pewnie zmierzających do celu siatkarzy ZAKSY. Kędzierzynianie zaczęli budować przewagę, punktując zagrywką (Benjamin Toniutti – 9:6, Sam Deroo – 11:8, Dawid Konarski – 17:10, Rafał Buszek – 19:11 ), a po jednym ze skutecznych bloków odskoczyli rywalom już na dziesięć punktów (22:12). Atak Konarskiego ustalił na 25:17 wynik seta, po którym ZAKSA mogła świętować awans do finału.

Trzecia odsłona, która miała w tej sytuacji charakter towarzyski, również zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 25:20. Przed tą partią trenerzy obu ekip łaskawiej spojrzeli w stronę kwadratu dla rezerwowych i dokonali kilku zmian. ZAKSA po raz drugi z rzędu zagra w finale PlusLigi i zmierzy się z nim ze zwycięzcą dwumeczu PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia.  MVP: Dawid Konarski.

Rewanżowy mecz półfinałowy:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

ZAKSA: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Dawid Konarski, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski - Paweł Zatorski (libero) oraz Korneliusz Banach, Grzegorz Bociek, Patryk Czarnowski, Aleksander Maziarz.

Jastrzębski Węgiel: Damian Boruch, Jason De Rocco, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Salvador Hidalgo Oliva - Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Bachmatiuk, Marcin Ernastowicz, Karol Gdowski, Radosław Gil, Sebastian Schwarz, Wojciech Sobala, Patryk Strzeżek.

Mecz zakończony
ZAKSA
3:0
JSW
Zapis relacji
Relacja zakończona

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 3:0 (25:19, 25:17, 25:20) Koniec meczu! Patryk Czarnowski skutecznym atakiem zdobył decydujący punkt. ZAKSA w finale PlusLigi, jastrzębianie zagrają o brązowe medale. MVP: Dawid Konarski.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 24:19 Piłka meczowa dla ZAKSY.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 20:16 Zablokowany Patryk Strzeżek.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 19:15 Gospodarze pewnie zmierzają do zwycięstwa w całym meczu.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 16:11 Czas dla trenera Jastrzębskiego Węgla.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 15:11 Kolejna zepsuta zagrywka gości.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 14:10 Patryk Strzeżek przestrzelił zagrywkę.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 11:8 Skuteczny blok gospodarzy.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 10:8 Skuteczny atak Rafała Buszka.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 7:6 Mateusz Bieniek zaserwował w siatkę.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 5:4 Efektowna kiwka Benjamina Toniuttiego.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0, 2:3 Rozpoczynamy kolejną partię, która nie może mieć już wpływu na półfinałową rywalizację.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0 (25:19, 25:17) Dawid Konarski zdobył decydujący punkt! ZAKSA melduje się w finale PlusLigi!

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 24:16 Piłka setowa po ataku Sama Deroo.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 23:15 Jason DeRocco zaskoczył rywali zagrywką.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 22:12 Jason DeRocco zablokowany.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 21:12 Skuteczny blok gospodarzy.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 19:12 Jason DeRocco obił blok rywali.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 17:10 Dawid Konarski - as serwisowy.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 15:10 Mateusz Bieniek z przechodzącej piłki.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 14:9 Skuteczny atak Dawida Konarskiego. Rośnie przewaga gospodarzy, a trener Mark Lebedew poprosił o czas.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 13:9 Łukasz Wiśniewski z przesuniętej krótkiej.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 11:8 Sam Deroo - as serwisowy.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 10:8 Dawid Konarski obił blok rywali.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 9:8 Autowy atak Sama Deroo.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 9:6 Benjamin Toniutti - as serwisowy. Mark Lebedew poprosił o czas.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 8:6 Maciej Muzaj zaatakował po taśmie w aut.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 6:6 Skuteczny atak Jasona DeRocco.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 4:4 Wyrównany początek drugiej partii.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0, 2:2 Rozpoczął się drugi set półfinału. Dla siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju to ostatnia szansa na odwrócenie losów tej rywalizacji.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:0 (25:19) Zatrzymany Damian Boruch. ZAKSA wygrywa pierwszą partię i już tylko jednego seta brakuje mistrzom Polski do awansu do finału.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 24:19 Łukasz Wiśniewski dał ZAKSIE piłkę setową.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 23:18 Salvador Hidalgo Oliva zatrzymany przez blok gospodarzy.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 22:18 Czas dla Marka Lebedewa.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 21:18 Jason DeRocco tym razem zaserwował w siatkę, a po chwili zmienił go Sebastian Schwarz.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 20:18 Jason DeRocco - as serwisowy.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 20:16 Dawid Konarski skutecznie z prawego skrzydła.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 19:15 Dotknięcie siatki przez jastrzębian.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 17:14 Maciej Muzaj znów nie trafił w boisko.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 15:14 Dawid Konarski zaserwował w siatkę.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 14:11 Salvador Hidalgo Oliva zablokowany.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 13:11 Maciej Muzaj zaatakował po skosie w aut.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 11:10 Dawid Konarski obił blok rywali.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 10:8 Benjamin Toniutti - as serwisowy. Trener gości poprosił o przerwę.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 9:8 Pierwsze prowadzenie ZAKSY w tym meczu.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 8:8 Skuteczny atak Sama Deroo.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 7:7 Salvador Hidalgo Oliva zaatakował w aut. Gospodarze odrobili straty.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 5:7 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 3:7 Długa wymiana zakończona skutecznym atakiem Jasona DeRocco.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 2:5 Maciej Muzaj przestrzelił zagrywkę.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 0:4 Świetny początek gości! Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

ZAKSA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:0, 0:2 Rozpoczynamy półfinałowe starcie w Hali Azoty!

Spotkanie w Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

Przypomnijmy najciekawsze fragmenty pierwszego meczu w którym Jastrzębski Węgiel przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 20:25, 19:25).

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Skrót meczu

Witamy w relacji na żywo z rewanżowego meczu półfinału PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Jastrzębski Węgiel. Początek spotkania o godzinie 18.00.