Liga Mistrzów: Zenit Kazań i Cucine Lube Civitanova w Final Four

Zenit Kazań oraz Cucine Lube Civitanova awansowały do turnieju finałowego Ligi Mistrzów siatkarzy. W czwartek w rewanżowych meczach 2. rundy play off odniosły drugie zwycięstwa, nie tracąc seta.

Siatkarze z Kazania wyeliminowali Biełogorie Biełgorod, natomiast drużyna Cucine Lube pokonała inny włoski zespół - Azimut Modena. W środę awans wywalczył Berlin Recycling Volleys.

Jako pierwszy awans uzyskał zespół ze stolicy Niemiec, który rywalizował na wyjeździe z Dynamo Moskwa. W pierwszym starciu obu drużyn minimalnie lepsi okazali się berlińczycy, którzy wygrali po tie-breaku. W drugim meczu padł taki sam rezultat i znowu na korzyść podopiecznych Roberto Serniottiego. Wielkie emocje przyniósł pierwszy set, którego przyjezdni wygrali 37:35. W dalszej fazie rywalizacji do głosu doszli Rosjanie, którzy objęli prowadzenie 2:1. Ostatnie dwa ciosy zadali jednak rywale, którzy doprowadzili do tie-breaka, a w nim postawili kropkę nad i.

Dzień później odbyły się dwa pozostałe spotkania, w których była już widoczna przewaga faworytów. Zenit Kazań drugi raz wygrał z Biełgorie Biełgorod, tym razem na wyjeździe bez straty seta. W pierwszym pojedynku Wilfredo Leon i spółka triumfowali 3:1. W rewanżu wszystkie sety były wyrównane, ale więcej zimnej krwi w końcówkach zachowywali goście.

Najbardziej jednostronna rywalizacja miała miejsce w parze Cucine Lube Civitanova – Azimut Modena. Ekipa Gianlorenzo Blenginiego nie dała większych szans rywalom i wygrała 3:0, dominując w każdym z setów.

Turniej Final Four, w którym zapewniony udział ma Sir Sicoma Perugia, zostanie rozegrany 29-30 kwietnia w Rzymie. Tytułu będzie bronić Zenit Kazań.

środa

Dynamo Moskwa - *Berlin Recycling Volleys 2:3 (35:37, 25:22, 25:21, 15:25, 8:15);

pierwszy mecz - 2:3