NHL: "Pingwiny" zaczęły play off od wygranej

Broniący tytułu hokeiści Pittsburgh Penguins od wygranej z Columbus Blue Jackets 3:1 rozpoczęli rywalizację w play off ligi NHL. Wszystkie bramki w środowym spotkaniu zdobyli w kwadrans drugiej tercji.

Między 22. a 37. minutą na listę strzelców wpisali się: Bryan Rust, Phil Kessel i Nick Bonino. Honorowego gola dla "Niebieskich Kurtek" uzyskał Matt Calvert w 53. minucie.

Marc-Andre Fleury z zespołu Penguins obronił 31 strzałów. Pierwotnie miał wystąpić Matt Murray, ale na rozgrzewce doznał kontuzji. Z kolei do gry, po trzytygodniowej przerwie spowodowanej urazem, wrócił Jewgienij Małkin. Asystował przy trafieniach Rusta i Kessela.

Drugi mecz ćwierćfinału Konferencji Wschodniej odbędzie się w piątek w Pittsburghu.

Na inaugurację zmagań na Zachodzie ubiegłoroczni finaliści Pucharu Stanleya San Jose Sharks na wyjeździe wygrali z Edmonton Oilers 3:2 (po dogrywce).

Po pierwszej części "Rekiny" przegrywały 0:2 (gole Milana Lucica i Oscara Klefboma), lecz doprowadziły do wyrównania po bramkach Joela Warda i Paula Martina. W 64. minucie o sukcesie przyjezdnych przesądził Melker Karlsson.

W 15. kolejnym spotkaniu NHL przynajmniej punkt zapisał na koncie 20-letni Connor McDavid z Oilers (za asystę). To był debiut w play off najskuteczniejszego zawodnika sezonu zasadniczego.

Aż 78 minut trwał drugi mecz Konferencji Wschodniej - drużyna St. Louis Blues pokonała Minnesota Wild 2:1. Hokeiści Blues prowadzili od 22. minuty po uderzeniu Vladimira Sobotki, a do dogrywki doprowadził Zach Parise na niecałe 23 sekundy przed końcową syreną. Decydującego gola zdobył Joel Edmundson w 17.48 min dodatkowego czasu gry. W liczbie strzałów ekipa Wild miała olbrzymią przewagę (52:26), ale na lodowisku poniosła porażkę.