Bundesliga: Trzy bramki roku w 35 minut

W ciągu pierwszych 35 minut meczu w Dortmundzie padły trzy bramki, a ich autorzy spokojnie mogą konkurować ze sobą o tytuł gola sezonu w Bundeslidze. Ostatecznie Borussia Dortmund pokonała Eintracht Frankurt 3:1. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie.

Pierwszy był Marco Reus. W drugiej minucie Christian Pulisić pobiegł za piłką do linii końcowej i z prawej strony pola karnego zagrał mu płasko przed bramkę. Reus bramkarza miał z głowy, bo ten wyszedł do Pulisicia, ale zauważył wracającego obrońcę. By go ominąć, uderzył piłkę piętą w dalszy róg bramki. Gol 10/10 - przede wszystkim za pomysłowość.

Drugi w kolejności Marco Fabian również popisał się fantazją, ale przy strzale z daleka. W 29. minucie Meksykakin dostał piłkę od Bastiana Oczipki i sprzed pola karnego huknął na bramkę. Nadał przy tym piłce odchodzącą rotację, ta odbiła się jeszcze od słupka, mniej więcej na wysokości spojenia, i wpadła do siatki o centymetry mijając wyciągnięte ręce interweniującego Romana Burkiego. Mecz w Dortmundzie stawał się powoli piłkarskim arcydziełem, a nie minęło przecież jeszcze pół godziny.

Sokratis widocznie pozazdrościł kolegom kosmicznych goli i w 34. minucie postanowił do nich dołączyć. Grek również strzelał z daleka, ale dołożył kolejny element - po drodze zmylił rywala zwodem i dopiero uderzył na bramkę. Trafił prosto w okienko, a strzał był tak niesygnalizowany i silny, że Lukas Hradecky nawet nie interweniował. Chyba można śmiało powiedzieć, że to, co się działo w sobotę w Dortmundzie, przeszło najśmielsze oczekiwania kibiców.

Gdy wydawało się, że worek z golami został wyczerpany w pierwszej połowie, do akcji w 86. minucie wkroczyła największa gwiazda na boisku - Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk nie zdobył może jakiejś kosmicznej bramki, ale fakt, że w ciągu kilku sekund przebiegł odległość z własnego pola karnego aż pod bramkę rywala i ładnym lobem przypieczętował zwycięstwo, zasługuje oczywiście na najwyższe uznanie. 27-latkowi podawał Ousmane Dembele, który wszedł na boisko zaraz po przerwie.

A tak w sobotę w Dortmundzie wyglądały narożne chorągiewki. Akcja przeciwko homofobii / fot. PAP/EPA

Wyniki sobotnich meczów 29. kolejki Bundesligi:

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt    3:1
Bramki: Reus 2., Sokratis 34., Aubameyang 86. - Fabian 29.

FSV Mainz 05 - Hertha Berlin 1:0
Bramka: Latza 45.

FC Augsburg - FC Koeln 2:1
Bramki: Hinteregger 5, Verhaegh 23. (kar.) - Max 65. (sam.)

Hoffenheim - Borussia Moenchengladbach 5:3
Bramki: Szalai 9., 24., Demirbay 58., 89. Uth 75.,  - Vestergaard 31., Stindl 35., Dahoud 78.

Red Bull Lipsk - SC Freiburg 4:0
Bramki: Poulsen 36., Werner 42., Keita 51., Demme 90.

Wolfsburg - Ingolstadt 3:0
Bramki: Suttner 45. (sam.), Malli 68., Gomez 80.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium0:0