Okolie błyskawicznie znokautował Rusiewicza (WIDEO)

Sporty walki

Łukasz Rusiewicz (22-30, 13 KO) zgodnie z przewidywaniami został błyskawicznie rozbity przez kreowanego na nową gwiazdę wagi junior ciężkiej Lawrence'a Okolie (2-0, 2 KO). Na gali w Glasgow Brytyjczyk znokautował Polaka już w pierwszej rundzie pojedynku.

Lawrence Okolie, który zaprezentował się światu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, a następnie rozpoczął karierę zawodową ma wielkie aspiracje i kreowany jest na "nowego Joshuę", z którym zresztą trenuje. Po pokonaniu Geoffreya Cave (0-3) w marcu, swoją drugą walkę na zawodowym ringu miał stoczyć z Łukaszem Rusiewiczem na gali w Glasgow.

Polak swoje ostatnie trzy pojedynki przegrał przed czasem, a przez ostatnie dwa lata wygrał zaledwie cztery walki na piętnaście prób. Jednym z jego rywali był między innymi najbliższy rywal Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (52-3-1, 37 KO), Noel Gevor (22-0, 10 KO).

24-letni Okolie był murowanym faworytem do zwycięstwa i bez większych problemów spełnił pokładane w nim oczekiwania błyskawicznie bombardując Rusiewicza mocnymi ciosami. Polak był liczony po raz pierwszy już po minucie pojedynku, a trzeci nokdaun w końcówce pierwszej rundy zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

Brytyjczyk, który wygrał tym samym drugą zawodową walkę czeka na ogłoszenie rywala, z którym ma się zmierzyć 29 kwietnia na gali Joshua - Kliczko w Londynie na stadionie Wembley.

Skrót walki w załączonym materiale wideo.