Szalona pogoń Milanu! Derby Mediolanu po chińsku

AC Milan udał się w niesamowitą pogoń w 184. Derbach Mediolanu. Inter wygrywał już 2:0, ale podopieczni Vincenzo Montelli zdołali wyrównać w ostatniej akcji meczu. To było pierwsze spotkanie tych drużyn, kiedy większościowymi właścicielami obu klubów są Chińczycy.

Tegoroczne derby Mediolanu stały pod znakiem chińskich właścicieli. Interem już od roku rządzi konsorcjum pod wodzą Zhanga Jindonga, a Milan po 31 latach opuścił Silvio Berlusconi i również sprzedał swój klub Chińczykowi. Nowym prezesem został Yonghong Li. Już godzina rozgrywania meczu, czyli 12:30 była ustalona pod widzów zza Wielkiego Muru. Przed debrami prognozowano, że spotkanie obejrzy 862 miliony widzów, z czego aż 566 z Azji!

Pierwsza połowa rozpoczęła się od błyskawicznego naporu Milanu. Już w drugiej minucie Podopieczni Vincenzo Montelli powinni prowadzić, ale najpierw zatrzymany został strzał Gerarda Deulofeu, a dobitka Carlosa Bacci przeleciała nad poprzeczką. Po chwili Hiszpan uderzył słupek. Właśnie na tej akcji w 15. minucie zakończyły się szaleńcze ataki Milanu. Spotkanie się uspokoiło, a Inter nie potrafił sobie stwarzać wielu groźnych sytuacji.  Był za to bardzo konkretny. Dwie najlepsze okazje i błędy rywali bezlitośnie wykorzystał. Najpierw Antonio Candreva poradził sobie z Mattia De Sciglio i pokonał Gianluigi Donnarummę, a tuż przed przerwą Mauro Icardi świetnie wykorzystał dokładną centrę Ivana Perisicia.

Druga połowa to pogoń Milanu. W 65. minucie znakomicie interweniował Samir Handanović po uderzeniu z dystansu Deulofeu. Milan w końcu zdążył zdobyć kontaktową bramkę za sprawą Alessio Romagnolego. Wydawało się, że nie będzie już czasu na wyrównanie, ale w ostatniej akcji spotkania goście zdołali wyrównać! Cristian Zapata mocno uderzył, a piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową, co potwierdziła technologia goal-line.

To 58. remis w Derbach Mediolanu. Po tym rezultacie Inter jest szósty w tabeli Serie A, a Milan siódmy.

Inter Mediolan – AC Milan 2:2 (2:0)