PLK: Wielkanocny hit dla Anwilu Włocławek

W hicie rozgrywanym w Poniedziałek Wielkanocny Anwil Włocławek okazał się lepszy od Rosy Radom. Wygrał 80:74.

Spotkanie rozpoczęło się od naprawdę bardzo mocnego tempa, a w pierwszych minutach świetnie radzili sobie głównie Tyler Haws i Darnell Jackson. Mecz był bardzo wyrównany, a w końcówce pierwszej kwarty trafiali z dystansu jeszcze Daniel Szymkiewicz oraz Jarosław Zyskowski i dlatego to Rosa prowadziła 22:20. Drugą część meczu Anwil rozpoczął od serii 7:0, a wyróżniał się przede wszystkim Kacper Młynarski. Swoje pierwsze punkty w tej kwarcie Rosa zanotowała dopiero po sześciu minutach. Włocławianie zdołali odskoczyć w końcówce pierwszej połowy i po 20 minutach wygrywali 38:33.

Na początku trzeciej kwarty znowu aktywny był Jackson, ale odpowiadał na to m.in. Haws. Później jednak świetnie trafiał Ryan Harrow, a po trójce Igora Zajcewa Rosa zbliżyła się nawet na dwa punkty. Ostatecznie jednak po trafieniu Michała Chylińskiego to Anwil wygrywał po 30 minutach gry 60:57. W czwartej kwarcie po kolejnym rzucie z dystansu Zajcewa zespół trenera Wojciecha Kamińskiego zdobył przewagę. Straty odrabiał tą samą bronią Nemanja Jaramaz. Później gospodarze utrzymywali swoje prowadzenie i zwyciężyli dzięki temu 80:74.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Josip Sobin z 16 punktami i 11 zbiórkami. 14 punktów dodał do tego Nemanja Jaramaz. W ekipie gości wyróżniał Michał Sokołowski z 18 punktami i siedmioma zbiórkami.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 80:74 (20:22, 18:11, 22:24, 20:17)

Anwil Włocławek: Josip Sobin 16, Nemanja Jaramaz 14, Paweł Leończyk 12, Tyler Haws 9, Kacper Młynarski 7, Kamil Łączyński 6, James Washington 5, Michał Chyliński 5, Toney Mccray 4, Fiodor Dmitriew 2

Rosa Radom: Michał Sokołowski 18, Ryan Harrow 17, Darnell Jackson 16, Jarosław Zyskowski 7, Igor Zajcew 6, Daniel Szymkiewicz 5, Filip Zegzuła 3, Kim Adams 2, Robert Witka 0, Damian Jeszke 0, Maciej Bojanowski 0