Fatalna kontuzja w NHL. Zawodnik po zszyciu rany wrócił na lód! (WIDEO)

Często mówi się, że hokej to twarda i męska gra... Na potwierdzenie tych słów można przywołać postawę Zacha Werenskiego, który w meczu fazy play off NHL doznał groźnie wyglądającej kontuzji, jednak po zszyciu rany przez lekarzy od razu wrócił na lód, aby pomóc swojej drużynie!

Sytuacja miała miejsce podczas trzeciego meczu fazy play off NHL, w którym spotkały się drużyny Pittsburgh Penguins oraz Columbus Blue Jackets. Na niespełna siedem minut przed końcem drugiej tercji obrońca gości - Werenski - doznał niebezpiecznej kontuzji, która przy odrobinie pecha mogła zakończyć się nawet utratą oka! Jeden z graczy "Pingwinów" zagrał krążek na tyle niefortunnie, że ten wleciał pod wizjer dziewiętnastolatka i rozciął mu skórę tuż pod dolną powieką.

Zawodnik zalał się krwią i od razu zjechał do punktu opatrunkowego, gdzie rana została zszyta. Następnie ze sporą opuchlizną i sińcem... wrócił na lodowisko! Po meczu, na swoim profilu instagramowym, udostępnił makabryczne zdjęcie, na którym w pełni widać ślady spotkania z pędzącym krążkiem... Doprawdy ciężko odmówić mu wytrzymałości i determinacji!

Zach Werenski took a puck to the face, got stitches, and RETURNED TO THE GAME. Anything for a chance at the Cup.

Post udostępniony przez SportsCenter (@sportscenter) 16 Kwi, 2017 o 9:43 PDT

Niestety, mimo ofiarności Werenskiego, "Niebieskim Kurtkom" nie udało się odwrócić losów meczu i po dogrywce przegrali z obrońcami tytułu 4:5. "Pingwiny" potrzebują zatem zaledwie jednego zwycięstwa więcej, aby awansować do drugiej rundy rozgrywek.