Spartak wjechał na mistrzowską autostradę! Magazyn Ligi Rosyjskiej w Polsacie Sport Extra

W hicie 23. kolejki ligi rosyjskiej Spartak pokonał Zenit Sankt Petersburg i umocnił się na fotelu lidera Premier Ligi. Na listę strzelców ponownie wpisał się Janusz Gol, ale tym razem była to bramka samobójcza polskiego pomocnika.

Starcie gigantów na Otkrytie Arenie obejrzało ponad 43 tysiące kibiców. Obydwa zespoły nie zamierzały chować się za podwójną gardą, tylko od pierwszej minuty ruszyły do zdecydowanych ataków. W 21. minucie Zobnin założył „siatkę” między nogami Ivanovicia, podał do Głuszakowa, a ten idealnie dograł piłkę do Promesa, który pewnym strzałem pokonał Luniowa. Dwadzieścia minut po przerwie Zenit wyrównał za sprawą Dziuby. Wychowanek Spartaka grając w barwach zespołu z Sankt Petersburga trafił po raz piąty w meczu przeciwko swojemu macierzystemu klubowi. Na dziesięć minut przed końcem ponownie w roli głównej wystąpił Promes. Holender znakomicie dograł piłkę do Samiedowa, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W samej końcówce Dziuba mógł doprowadzić do remisu, ale z nabliższej odległości fatalnie spudłował. Spartak wygrał 2-1 i dzięki temu powiększył przewagę do dziesięciu punktów nad drugim w tabeli CSKA Moskwa i do jedenastu „oczek” nad trzecim Zenitem.

- Wyścig o mistrzostwo kraju właśnie się zakończył – skomentował po meczu Dziuba.

Szansy na utrzymanie dystansu do Spartaka nie wykorzystał inny klub ze stolicy, CSKA. „Armiejcy” tylko bezbramkowo zremisowali z Rostowem, dla którego był to piąty kolejny podział punktów rozgrywkach Premier Ligi.

W 23. kolejce mieliśmy także kilka polskich akcentów. Przed tygodniem na listę strzelców wpisał się Janusz Gol w zremisowanym 2-2 wyjazdowym meczu w Samarze. Polak w tej kolejce także trafił do siatki, ale tym razem była to bramka samobójcza. Amkar ostatecznie zremisował u siebie z FK Ufa 1-1, a punkt gospodarzom w samej końcówce uratował Bodul.

Premierowe trafienie w lidze rosyjskiej zanotował również grający jesienią w Wiśle Kraków Słoweniec Denis Popović. 27-latek występuje obecnie w FK Orenburg, a jego zespół dosyć niespodziewanie pokonał Tereka Grozny 2-1.

Skróty wszystkich meczów 23. kolejki Premier Ligi, we wtorek w Magazynie Ligi Rosyjskiej. Premiera o godzinie 20:00 w Polsacie Sport Extra.