Jedna z najlepszych drużyn wiosny w Nice 1 Lidze - Stal Mielec zawitała w środowy wieczór do Nowego Sącza, by wraz z Sandecją rozegrać mecz przyjaźni. Kibice obu zespołów przyjaźnią się od wielu lat, ale na boisku nie miało być sentymentów, bowiem i mielczanie i sądeczanie liczyli na ważne punkty w kontekście walki o awans. Zaległy mecz 18. kolejki znacznie przybliżył do Lotto Ekstraklasy gospodarzy z Nowego Sącza.

Nie był zaskoczeniem fakt, że żadna z drużyn nie trafiła do siatki w pierwszej połowie meczu, bowiem obie ekipy przyzwyczaiły raczej do zdobywania bramek w drugiej części gry. Okazje na gole jednak były, ale między słupkami świetnie spisywali się Marek Kozioł w zespole Stali oraz bramkarz gospodarzy Łukasz Radliński. Piłkarze z Nowego Sącza i Mielca musieli radzić sobie nie tylko z rywalami, ale też z bardzo mocno wiejącym wiatrem, który utrudniał rywalizację.

W drugiej połowie w trudnych warunkach lepiej poradzili sobie gospodarze, którzy przede wszystkim... zdobyli zwycięską bramkę. Mielczanie nie zachowali koncentracji między 61, a 75. minutą, czyli w okresie gdy sądeczanie najczęściej trafiają do siatki, a gospodarze wykorzystali jeden z licznych tego dnia stałych fragmentów gry. Z wolnego dośrodkowywał Maciej Małkowski, a w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Grzegorz Baran, który wpakował piłkę do bramki. W końcówce Sandecja miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale ten nie uległ zmianie.

Dzięki zwycięstwu Sandecja ma już na koncie 45 punktów i o punkt wyprzedza Zagłębie Sosnowiec i Chojniczankę. Tuż za plecami prowadzącej trójki czają się jednak kolejne drużyny i po 26 rozegranych kolejkach wytypowanie kandydata do Lotto Ekstraklasy jest niezwykle trudne...

 


Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: Baran 66

Sandecja: Łukasz Radliński - Lukas Kubań, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby, Michał Gałecki, Maciej Małkowski, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (84' Charlie Trafford), Bartłomiej Dudzic (77' Mateusz Wdowiak), Maciej Korzym (63' Filip Piszczek)


Stal: Marek Kozioł - Boris Milekić, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Wasił Panajotow, Kamil Radulj  (62’ Piotr Marciniec), Robert Sulewski, Piotr Głowacki (86' Szymon Urbaniak), Przemysław Lech, Krzysztof Drzazga, Dorian Buczek (71' Dominik Sadzawicki)