Sporty walki

Borek: Niektórzy słyszeli o Adamku i od razu...

To będzie już siódma edycja Polsat Boxing Night. - Jest mi bardzo miło, że kontynuujemy ten projekt. Myślę, że on się udał od strony ideologicznej i biznesowej. Telewizja Polsat tradycyjnie jest przy boksie i będzie przy boksie (...) Wierzę w to, że wiedza i pasja Mateusza Borka dadzą dobry efekt. My postaramy się to dobrze zrelacjonować - powiedział Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat Marian Kmita.

 

Gala Polsat Boxing Night 7 to Nowe Rozdanie. Skąd taki podtytuł? - Nowe rozdanie, bo z nowym trenerem Tomasz Adamek. bo w nowej rzeczywistości z pasem mistrzyni świata może być Ewa Brodnicka, bo bez Sauerlanda Mateusz Masternak, bo nowej ambicji jako były mistrz świata musi poszukać Krzysztof Głowacki. Nowe rozdanie, bo inaczej podzieliliśmy się obowiązkami z Telewizją Polsat - wyjaśnił organizator gali PBN Mateusz Borek.

 

W walce wieczoru gali PBN 7 zmierzą się Adamek i Solomon Haumono (24-3-2, 21 KO). - Wracam, bo czuję niedosyt i tęsknię za sportem. Nie można nagle stanąć i nic nie robić. Biegam, trenuję. Potrzeba mi adrenaliny, więc wracam - przyznał Adamek

 

Na konferencji prasowej ogłoszono także nazwisko kolejnego uczestnika gali. To pięściarz wagi junior ciężkiej Adam Balski (8-0, 6 KO). Kto będzie jego rywalem? To zostanie ogłoszone w najbliższą sobotę przy okazji gali w Legionowie.

 

Przy okazji Polsat Boxing Night 7 kibice poznają bohaterów gali od zupełnie innej strony. - Na sześć tygodni przed galą rozpoczniemy emisję czegoś na wzór 24/7. Sześć odcinków. Chcemy pokazać pięściarzy od trochę innej strony, że to ludzie, którzy mają dużo empatii, poczucia humoru, czasami zdarzają im się gorsze dni. Myślę, że to będzie cenne doświadczenie i Państwo chętnie to obejrzą. To będą formaty 22-minuowe - zdradził Borek.

 

Gala Polsat Boxing Night 7 odbędzie się 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie. Transmisja w systemie Pay-Per-View w cenie 40 złotych. Jak zdradził Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat, galę w Internecie dzięki IPLA TV będzie można obejrzeć na całym świecie.

 

W załączonym materiale cała konferencja prasowa.