Piłka nożna

Gorący biegun zimna. Historyczny sezon Wigier...

Piątkowe spotkanie będzie już trzecim meczem pomiędzy drużynami, pierwszy mecz rozegrany został w ramach 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie Wigry wygrały na wyjeździe z Górnikiem 2:0 i wyeliminowały drużynę Marcina Brosza z rozgrywek. Drugi raz zespoły spotkały się na ligowym poletku we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas padł bezbramkowy remis.

Suwałczanie są rewelacją obecnego sezonu! Podopieczni Dominika Nowaka dotarli do półfinału Pucharu Polski, gdzie po heroicznym boju ostatecznie ulegli w dwumeczu Arce, z którą na wyjeździe wygrali 4:2. Do wywalczenia finału na PGE Narodowym w Warszawie zabrakło im wówczas jednego gola. Na ligowym poletku również radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Z dorobkiem 41 punktów zajmują siódme miejsce - tuż nad Górnikiem - i pozostają jednym z kandydatów do awansu.

Lekki niedosyt mogą mieć piłkarze oraz kibice gospodarzy. Klub z takimi tradycjami i historią, jakimi dysponuje zespół z Zabrza, z pewnością posiada aspiracje, aby występować na codzień w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Okupowanie środka pierwszoligowej tabeli zdecydowanie nie jest szczytem ambicji podopiecznych Brosza. "Górnicy" nie są jednak pozbawieni szans na awans. Jeżeli uda im się pokonać u siebie Wigry znacznie zbliżą się do czołówki. W związku z tym czeka nas arcyciekawe spotkanie!

Transmisja meczu Górnik Zabrze - Wigry Suwałki od godziny 20.30 w Polsacie Sport. Komentują Piotr Przybysz i Tomasz Łapiński.