Bayern Monachium stracił punkty! Bezbarwny Lewandowski

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów Bayern Monachium nie znalazł wystarczająco motywacji, aby odrobić sobie to niepowodzenie w Bundeslidze. Mistrz Niemiec zaledwie zremisował na Allianz Arena z FSV Mainz 2:2. Cały mecz rozegrał Robert Lewandowski, jednak nie zachwycił.

Dramatyczny dwumecz z Realem Madryt i odpadnięcie już w 1/4 finału Champions League warunkują w pewien sposób nieudany sezon Bayernu Monachium, który liczył na sukces w Europie. Mający dużą przewagę w tabeli Bundesligi mistrz Niemiec nie wygrał jednak już drugiego spotkania ligowego z rzędu. Zespół z Bawarii miał odbić sobie europejskie niepowodzenie w spotkaniu z FSV Mainz, jednak dużo niżej sklasyfikowany rywal na Allianz Arena dwukrotnie prowadził i ostatecznie wywalczył cenny punkt.

Od pierwszej minuty sobotniego spotkania wystąpił Robert Lewandowski i rozegrał pełne 90 minut, jednak nie zachwycił. Najgroźniejszy w ofensywie był Arjen Robben, który zakończył spotkanie z bramką i asystą.

Bayern gonił wynik przez całą drugą połowę i dopiął swego w 73. minucie. Świetną akcję przed szesnastką rywali przeprowadził Thiago Alcantara, który trafił po ziemi z dystansu. To jednak było wszystko, na co tego popołudnia stać było będący bez formy zespół Carlo Ancelottiego, który w ostatnich tygodniach coraz częściej ma powody do chowania twarzy w dłoniach.

Najciekawiej wśród pozostałych spotkań było w Ingolstadt, gdzie raz jeszcze wysoką dyspozycję udowodnił Werder Brema. Goście jeszcze w 80. minucie przegrywali 1:2, jednak po niezwykłej końcówce Maxa Kruse (trzy bramki w 13 minut) wywieźli ze stadionu rywali trzy punkty po zwycięstwie 4:2. Niemiec zakończył spotkanie z czterema bramkami.

Cały mecz w barwach Wolfsburga rozegrał Jakub Błaszczykowski, a jego zespół uległ Hercie Berlin 0:1. Zwycięstwa dopisały sobie także Eintracht Frankfurt i Darmstadt.

Wyniki:

Bayern Monachium - FSV Mainz 2:2 (Robben 16', Thiago 73' - Krkic 3', Brosinski k. 40')
Eintracht Frankfurt - Augsburg 3:1 (Fabian 78', 87', Rebic 90+1' - Gouweleeuw 9')
Hamburger SV - Darmstadt 1:2 (Holland sam. 90+3' - Sulu 51', Platte 53')
Hertha Berlin - VfL Wolfsburg 1:0 (Ibisevic 59')
Ingolstadt - Werder Brema 2:4 (Lezcano 32', Gross k. 62' - Kruse k. 45+1', 81', 87', 90+4')