Gol w 98. minucie dał trzy punkty Chojniczance! Olimpia i Sandecja nie zwalniają tempa

Chojniczanka Chojnice do 88. minuty przegrywała w Siedlcach z Pogonią 0:1, ale potrafiła odmienić losy i po dwóch golach wywieźć trzy oczka. Kolejne zwycięstwo odniosły Olimpia Grudziądz oraz Sandecja Nowy Sącz.

Chojniczanka po niespodziewanej porażce 1:4 z GKS-em Tychy musiała za wszelką cenę wywieźć trzy punkty z Siedlec. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a w drugiej na prowadzenie wyszli gospodarze. W 88. minucie goście wyrównali, a decydującego gola strzelił w ósmej minucie doliczonego czasu gry Andrzej Rybski. Chojniczanka jest wiceliderem Nice 1 Ligi.

Skromne zwycięstwo 1:0 odnieśli liderzy z Sandecji. Jedyną bramkę w starciu z Chrobrym Głogów zdobył Bartłomiej Dudzić . To czwarte z rzędu zwycięstwo ekipy z Nowego Sącza oraz szóste w tym roku na własnym obiekcie.

Mimo, że Olimpia w 30. minucie straciła gola w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, to wygrała spokojnie 3:1. 14. trafienie w tym sezonie zaliczył Karol Angielski, który został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Zespół z Grudziądza wyprzedził Zagłębie i jest już na trzecim miejscu.

Prowadząca Sandecja ma 48 punktów, szósty GKS Katowice traci zaledwie cztery punkty, a w walce o awans do Ekstraklasy jest tak naprawdę jedenaście ekip.

Komplet sobotnich wyników:

Pogoń Siedlce. – Chojniczanka1:2 (0:0)

Bramki: Bajdur 60 – Grzelak 88, Rybski 90+8

Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów 1:0 (1:0)

Bramka: Dudzic 42

Stal Mielec – GKS Katowice 3:3 (2:0)

Bramki: Sobczak 8, Getinger 40, Kolev 71 – Foszmańczyk 48, Prokić 63, Lebedyński 83

GKS Tychy – Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)

Bramki: Grzeszczyk 8, Tanzyna 50 – Kun 30, 58

MKS Kluczbork – Drutex Bytovia 2:2 (1:1)

Bramki: Kwaśniewski 32, Niziołek 90 – Klichowicz 39, Wilk 58

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)

Bramki: Łukowski 34, Wozniak 82, Angielski 89 – Nowak 30

Wisła Puławy – Podbeskidzie B-B 0:1 (0:0)

Bramki: Podgórski 86