Liga Mistrzyń: VakifBank Stambuł i Imoco Volley Conegliano w finale

VakifBank Stambuł i Imoco Volley Conegliano, z Katarzyną Skorupą w składzie, zmierzą się w finale siatkarskiej Ligi Mistrzyń! O trzecie miejsce zagrają natomiast Eczacibasi VitrA Stambuł oraz Dinamo Moskwa.

W starciu dwóch tureckich gigantów VakifBank Stambuł pokonał Eczacibasi VitrA Stambuł 3:0. Najtrudniejsze chwile podopieczne Giovanniego Guidettiego przeżywały w drugim secie. W pewnym momencie przegrywały już dziesięcioma punktami. Ostatecznie, wzięły się w garść i wygrały 26:24. Pierwszoplanową postacią na boisku była chińska przyjmująca VakifBanku Ting Zhu, która zdobyła 24 punkty.

W drugim półfinale zmierzyły się Dinamo Moskwa i Imoco Volley Conegliano. Kibice w Treviso, gdzie rozgrywane jest Final Four, oczywiście stali murem za tym drugim zespołem. Pierwsze dwa sety wskazywały, że Włoszki nie powinny mieć większych problemów. Spisywały się bowiem perfekcyjnie. Rosjanki wróciły jednak do gry i wygrały trzecie starcie. W czwartej partii walka była bardzo zacięta. Włoszki wygrały 27:25 i zagrają w finale!

Mecz finałowy zostanie rozegrany o godzinie 18:00 w niedzielę. Spotkanie o trzecie miejsce rozpocznie się trzy godziny później. Transmisje obu meczów w Polsacie Sport News.