Rugby Europe Trophy: Szwajcaria pokonała Polskę

Polscy rugbiści przegrali w Warszawie ze Szwajcarią 12:22 (0:14) w swoim piątym meczu Rugby Europe Trophy. Sobotnim spotkaniem zakończono rywalizację w tej edycji rozgrywek. Biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce w tabeli.

Na samym początku spotkania Szwajcarzy wykorzystali brak czujności Polaków. Przyłożeniem już w pierwszej minucie popisał się Lucas Heinrich, a podwyższył Geatan Hirsch. Po kwadransie biało-czerwoni mieli szansę na zmniejszenie strat, ale Daniel Gdula nie wykorzystał karnego. W dalszej części pierwszej połowy dominowała drużyna gości, która do przerwy podwoiła swój dorobek.

Do drugiej części spotkania Polacy przystąpili zmobilizowani, choć punktowali ponownie tylko goście. Gospodarze kilkakrotnie byli bardzo blisko zmniejszenia strat. Niewiele brakowało, by cieszyli się z przyłożenia w 49., 59. i 65. minucie. Chwilę później Mateusz Lament zdobył przyłożenie, a podwyższył Tomasz Gasik. W końcówce kolejne pięć punktów zapewnił kapitan biało-czerwonych Piotr Zeszutek. Tym razem Gasikowi nie udało się wykonać podwyższenia. W doliczonym czasie gdy zaś sędzia podyktował karnego dla Szwajcarów, którego ci wykorzystali.

Polacy prowadzeni przez trenera z RPA Blikkiesa Groenewalda ponieśli drugą porażkę w tej edycji Rugby Europe Trophy (drugi poziom rozgrywkowy w Europie). Na koncie mają też trzy zwycięstwa.

Już wcześniej walkę w barażu o awans do wyższej grupy rozgrywkowej wywalczyła Portugalia, która odniosła komplet zwycięstw.

Polska - Szwajcaria 12:22 (0:14)

Punkty dla Polski: Mateusz Lament 5, Piotr Zeszutek 5, Tomasz Gasik 2

Polska: Marcin Wilczuk, Adrian Ignaczak, Sebastian Kacprzak, Piotr Karpiński II, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Marek Płonka Jr, Michał Mirosz, Piotr Zeszutek, Dawid Plichta, Mateusz Plichta, Tomasz Gasik, Daniel Gdula, Grzegorz Szczepański, Wojciech Brzezicki, Mateusz Lament oraz Paweł Grabski, Sebastian Kostałkowski, Jonathan Michalak, Piotr Wiśniewski, Maciej Panasiuk, Marek Grabowski, Szymon Sirocki, Adam Piotrowski