Kluczowe zwycięstwo Monaco nad Lyonem. Asysta Glika

Kamil Glik był jednym z współautorów bardzo cennego triumfu AS Monaco nad Olympique Lyon w 34. kolejce Ligue 1. Piłkarze spod Skały zwyciężyli na wyjeździe 2:1, a polski obrońca zaliczył asystę przy trafieniu na 1:0 Radamela Falcao.

Aby zrównać się punktami z PSG w ligowej tabeli, monakijczycy musieli zwyciężyć na arcytrudnym terenie w Lyonie. W wyjściowym składzie Monaco znalazł się oczywiście Kamil Glik, który w 36. minucie w kapitalny sposób zaznaczył swoją obecność na murawie. Polak wywalczył pozycję w polu karnym przy rzucie rożnym i w ekwilibrystyczny sposób zgrał piłkę do Falcao. Kolumbijczykowi pozostało tylko wpakować piłkę do pustej bramki i goście prowadzili 1:0.

Jeszcze przed przerwą gospodarze zostali posłani na deski po raz drugi. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał rewelacyjny Kylian Mbappe, który po chwili przeprowadził świetną indywidualną akcję. Wymanewrował obrońcę w szesnatce i w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę do siatki obok bezradnego Anthony'ego Lopesa. Tym samym Mbappe został najmłodszym piłkarzem w XXI wieku, który zdobył 14 bramek w jednym sezonie w jednej z pięciu najmocniejszych lig Europy. Wyprzedził w tej statystyce Wayne'a Rooneya.

Monaco prowadziło do przerwy 2:0, ale tuż po przerwie piłkarze Olympique wlali nadzieję w serca swoich kibiców. Rzut rożny na gola zamienił Lucas Tousart, który posłał piłkę w okienko bramki Subasicia. Mimo wielu szans żadnej z drużyn nie udało się już zmienić rezultatu i Monaco ponownie zrównało się punktami z PSG w Ligue 1. Piłkarze spod Skały mają jednak jeden mecz rozegrany mniej.

Olympique Lyon - AS Monaco 1:2 (0:2)
Bramki: Tousart (51') - Falcao (36'), Mbappe (44')