Polacy za granicą: Asysta i zwycięstwo Glika, doskonałe wejście Milika

Kamil Glik zaliczył asystę, a jego AS Monaco pokonało drużynę Macieja Rybusa, Olympique Lyon. Dobre wejście odnotował Arkadiusz Milik, który po kilku minutach od wejścia strzelił bramkę. Przedstawiamy pełen wykaz osiągnięć biało-czerwonych w minionym weekendzie!

ANGLIA

Bartosz Białkowski (Ipswich) - 90 minut w meczu z Newcastle United (3:1), cały mecz z Rotherham United na ławce rezerwowych (0:1)
Krystian Bielik (Birmingham) – 90 minut w meczu z Burton Albion (0:2), cały mecz z Aston Villa na ławce rezerwowych (0:1)
Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut w meczu z Middlesbrough (4:0)
Łukasz Fabiański (Swansea) – 90 minut w meczu ze Stoke City (2:0)
Kamil Grosicki (Hull City) - 90 minut w meczu z Watford (2:0)
Bartosz Kapustka (Leicester) – poza kadrą na mecz z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów (1:1)
Tomasz Kuszczak (Birmingham) –46 minut w meczu z Burton Albion (0:2), 90 minut w meczu z Aston Villa (0:1)
Damien Perquis (Nottingham) – poza kadrą na mecz z Cardiff City (0:1), poza kadrą na mecz z Reading (3:2)
Marcin Wasilewski (Leicester) – poza kadrą na mecz z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów (1:1)
Paweł Wszołek (QPR) – cały mecz z Sheffield Wednesday na ławce rezerwowych (1:2), cały mecz z Brentford na ławce rezerwowych (1:3)
Michał Żyro (Wolverhampton) – poza kadrą na mecz z Leeds United (1:0), poza kadrą na mecz z Blackburn Rovers (0:0)

BELGIA

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – 78 minut w meczu z Manchesterem United w Lidze Europy (1:2), 79 minut i żółta kartka w meczu z Club Brugge (2:0)

CYPR

Arkadiusz Piech (Apollon) – 90 minut w meczu z AEL (1:1)

DANIA

Kamil Wilczek (Broendby) – 74 minuty w meczu z Koebenhavn (0:1), 79 minut w meczu z Nordsjaelland (1:0)

FRANCJA

Kamil Glik (Monaco) – 90 minut w meczu z Borussią Dormtund w Lidze Mistrzów (3:1), 90 minut i asysta z Lyonem (2:1)
Grzegorz Krychowiak (PSG) – poza kadrą na mecz z Metz (3:2), poza kadrą na mecz Montpellier (2:0)
Maciej Rybus (Lyon) – wszedł w dogrywce w meczu z Beskitasem w Lidze Europy (1:2) i 90 minut z Monaco (1:2)
Mariusz Stępiński (Nantes) – wszedł w 90 minucie w meczu z Caen (2:0)
Igor Lewczuk (Bordeaux) – 46 minut i żółta kartka w meczu z Bastią (2:0)

HISZPANIA

Paweł Kieszek (Cordoba CF) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Mallorką (1:1)
Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) - cały mecz z Real Sociedad na ławce rezerwowych (0:1)
Cezary Wilk (Real Saragossa) – poza kadrą na mecz z Mirandes (1:0)

HOLANDIA

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut i żółta kartka w meczu z SBV Excelsior (0:1)
Mateusz Klich (Twente) - 90 minut w meczu z AZ Alkmaar (1:2)
Filip Kurto (SBV Excelsior) – poza kadrą na mecz z Nijmegen (1:0)

NIEMCY

Sebastian Boenisch (TSV Monachium 1860) – poza kadrą na mecz z FC Kaiserslautern (0:1)
Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – 90 minut w meczu z Herthą Berlin (0:1)
Paweł Dawidowicz (Bochum) – poza kadrą na mecz z Braunschweig (0:2)
Rafał Gikiewicz (Freiburg) – cały mecz z Bayerem Leverkusen na ławce rezerwowych (2:1)
Tomasz Hołota (Bielefeld) – poza kadrą na mecz z VFB Stuttgart (2:3), poza kadrą na mecz z Heidenheim (2:2)
Marcin Kamiński (Stuttgart) – 90 minut w meczu z Arminią Bielefeld (3:2)
Jakub Kosecki (Sandhausen) – wszedł w 64. minucie, gol w meczu z Karlsruher (4:0)
Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut i gol (karny) w meczu z Realem Madryt (2:4), 90 minut w meczu z Mainz (2:2)
Daniel Łukasik (Sandhausen) - wszedł w 80. minucie, i strzelił gola w meczu z Karlsruher (4:0)
Adam Matuszczyk (Brunszwik) – poza kadrą na mecz z Bochum (2:0)
Paweł Olkowski (Koeln) – poza kadrą na mecz z Hoffenheim (1:1)
Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut w meczu z AS Monaco w LM (1:3), cały mecz z Borussią M’gladbach na ławce rezerwowych (3:2)
Eugen Polanski (Hoffenheim) – cały mecz z FC Koeln na ławce rezerwowych (1:1)
Artur Sobiech (Hannover) – wszedł w 80. minucie meczu z Erzgebirge (2:2)
Waldemar Sobota (St. Pauli) – 90 minut w meczu z Frotuną Dueseldorf (3:1)

NORWEGIA

Piotr Leciejewski (Brann) – 90 minut w meczu z Haugesund (3:1), 90 minut w meczu z Lillestroem (2:0)

ROSJA

Janusz Gol (Amkar) – 90 minut w meczu z Lokomitivem Moskwa (3:3)

WŁOCHY

Błażej Augustyn (Ascoli) – 75 minut z Perugią (0:0), cały z Brescia mecz na ławce rezerwowych (0:0)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) - 90 minut w meczu z Crotone (1:2)
Thiago Cionek (Palermo) – cały mecz z Lazio Rzym na ławce rezerwowych (2:6)
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – cały mecz z Interem Mediolan na ławce rezerwowych (5:4)
Tomasz Kupisz (Novara) – cały mecz z Frosinone Calcio (3:2) na ławce rezerwowych, cały mecz z Perugią na ławce rezerwowych (0:1)
Karol Linetty (Sampdoria) – poza kadrą na mecz z Crotone (1:2)
Igor Łasicki (Carpi) – cały mecz z Bari na ławce rezerwowych (2:0), cały mecz z AS Cittadella na ławce rezerwowych (1:4)
Arkadiusz Milik (Napoli) – wszedł w 81. minucie i strzelił gola w meczu z Sassuolą (2:2)
Bartosz Salamon (Cagliari) – 90 minut w meczu z Udinese (1:2)
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w meczu z AC Milan (2:1)