Juventus na ostatniej prostej do mistrzostwa. Kolejny pogrom

Pewne zwycięstwo Juventusu z Genoą było już 27. triumfem Starej Damy w obecnym sezonie. Juve jest już o krok od zapewnienia sobie szóstego mistrzostwa Włoch z rzędu. Do bramki rywali trafiali Paulo Dybala, Mario Mandzukic i Leandro Bonucci. Wynik golem samobójczym otworzył Ezequiel Munoz.

Półfinalista Ligi Mistrzów już w pierwszej połowie zapewnił sobie zwycięstwo z Genoą i mógł odbyć spokojny spacerek po kolejne trzy oczka. Juventus ma komplet (17) zwycięstw przed własną publicznością w tym sezonie i jest już na ostatniej prostej do szóstego z rzędu mistrzostwa Włoch. Będzie to 33. w historii klubu.

Wynik już w 17. minucie samobójczym trafieniem otworzył Ezequiel Munoz, chwilę później podwyższył go Paulo Dybala. Jeszcze przed przerwą było 3:0 za sprawą Mario Mandzukica, zaś po przerwie rezultat ustalił Leandro Bonucci.

Juventus - Genoa 4:0 (3:0)

Bramki: Munoz sam. 17', Dybala 19', Mandzukic 41', Bonucci 64'