MME w szermierce: Srebro drużyny florecistek na zakończenie

Drużyna florecistek wywalczyła srebrny medal młodzieżowych (do lat 23) mistrzostw Europy w ostatnim dniu zawodów w Mińsku. To siódmy krążek reprezentacji Polski w czempionacie Starego Kontynentu. Biało-czerwone uległy w finale Rosjankom 32:45.

Polki walczyły w składzie: Julia Walczyk, Marika Chrzanowska, Julia Chrzanowska (wszystkie AZS UAM Poznań) i Renata Tomczak (IKS Leszno). W ćwierćfinale okazały się lepsze od Rumunek 36:26, a w półfinale stoczyły pasjonujący pojedynek z Francuzkami, wygrywając 45:44. W walce o złoto musiały już uznać wyższość zawodniczek z Rosji.

Medal tego samego koloru co florecistki zdobyli w poniedziałek także młodzi polscy floreciści. We wtorek w rywalizacji szpadzistek biało-czerwone były szóste, a szabliści uplasowali się na 11. pozycji.

Z Mińska reprezentacja Polski wywiozła siedem medali, w tym trzy w drużynie. Indywidulanie z sukcesów cieszyli się: szpadzistka Martyna Swatowska (AZS AWF Katowice) - złoto oraz szablistka Angelika Wątor (ZKS Sosnowiec), florecistka Marika Chrzanowska (AZS UAM) i szpadzista Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki) - brąz.