Eintracht Frankfurt w finale Pucharu Niemiec

W półfinale Pucharu Niemiec piłkarze Borussii Moenchengladbach zremisowali z Eintrachtem Frankfurt 1:1. W tej sytuacji pierwszego finalistę tej imprezy wyłonił konkurs rzutów karnych, w którym więcej szczęścia mieli piłkarze z Frankfurtu (7:6).

W starciu dziesiątej z dziewiątą drużyną Bundesligi trudno było wskazać faworyta. Zgodnie z przewidywaniami, obie ekipy stworzyły wyrównane widowisko. Wynik spotkania otworzyli w 15. minucie piłkarze z Frankfurtu. Po dośrodkowaniu Timothy Chandlera z prawej strony piłka minęła obrońców gospodarzy, dopadł do niej wbiegający w pole karne izraelski obrońca Taleb Tawatha i celnie uderzył z okolicy dziesiątego metra.

Eintracht Frankfurt przeważał od początku spotkania, a gospodarze doszli do głosu dopiero po stracie gola. W doliczonym czasie gry zdołali wyrównać, gdy wrzutkę Larsa Stindla strzałem z najbliższej odległości zamienił na bramkę Jonas Hofmann.

Druga połowa miała wyrównany przebieg, choć tempo gry nieco spadło, a żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Do wyłonienia pierwszego finalisty potrzebna była dogrywka, jednak i ona nie zmieniła rezultatu. W tej sytuacji arbiter Deniz Aytekin zarządził konkurs rzutów karnych. W pierwszych sześciu seriach piłkarze obu ekip strzelali bezbłędnie. W siódmej Lukas Hradecky obronił strzał Andreasa Christensena, a Yann Sommer uderzenie Guillermo Varely. W kolejnej bramkarz gości znów wyszedł zwycięsko z pojedynku z rywalem, a Branimir Hrgota (jeszcze w poprzednim sezonie piłkarz drużyny z Moenchengladbach) dopełnił formalności, dając awans ekipie z  Frankfurtu.

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt awansowali do finału Pucharu Niemiec po raz pierwszy od 2006 roku (przegrali wówczas z Bayernem Monachium 0:1). W przeszłości czterokrotnie sięgali po to trofeum, po raz ostatni w 1988 roku, gdy w ekipie Orłów występowali Włodzimierz Smolarek i Janusz Turowski.

Przeciwnikiem ekipy z Frankfurtu w wielkim finale (27 maja, Berlin) będzie zwycięzca szlagierowego starcia Bayern Monachium - Borussia Dortmund, które zostanie rozegrane w środę.

Borussia Moenchengladbach - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1, 1:1), k. 6:7

Bramki: Jonas Hofmann 45 - Taleb Tawatha 15

Borussia: Sommer – Elvedi, Vestergaard, Christensen, Wendt (41. Schulz) – Hofmann (112. Sow), Strobl, Dahoud (81. Benes), Traore (91. Hermann) – Hahn, Stindl

Eintracht: Hradecky – Chandler, Abraham, Hector, Oczipka, Tawatha (103. Russ) – Mascarell (59. Wolf, 71. Varela), Gacinovic, Fabian – Rebic (76. Seferovic), Hrgota