Szkoleniowiec londyńskiej ekipy nazwał byłego kapitana Blaugrany „wrogiem” oraz „kłamcą”, a ponadto wyśmiał Hiszpana, twierdząc, że ma on reputację oszusta.

Zdaniem Xaviego, jego były trener z czasów gry w FC Barcelona– Pep Guardiola jest gotowy pobić transferowy rekord i pozyskać asa Kogutów, Allego w najbliższym okienku transferowym.

Pochettino szybko zareagował i odpowiedział. – Xavi obecnie znajduje się w momencie, w którym lubi dużo rozmawiać. Gra w Katarze. To były piłkarz Barcelony, to mój wróg. Usiłuje zniszczyć naszą koncentrację, ponieważ nienawidzi mnie, bowiem on jest z Barcelony, a ja reprezentowałem Espanyol.

Ponadto Argentyńczyk na łamach angielskiego The Sun przytoczył pewną sytuację z czasów, kiedy obaj panowie rywalizowali w Primera Division. – Znam Xaviego dobrze. Wielokrotnie z nim rywalizowałem, kiedy byłem w Hiszpanii. Wystarczająco śmieszne jest, że rozmawiałem niedawno z Thierry Henry i obaj wspomnieliśmy pojedynek Espanyolu z Barcą, kiedy Xavi oszukał sędziego. Położył się w polu karnym i krzyknął „karny”, a sędzia wskazał na jedenastkę. Karnego nie było, ale Zlatan Ibrahimovic strzelił gola i wygrali mecz. W powtórce było widać jasno, że nikt go nie dotknął. On przechodzi z kłamstwa do kłamstwa. Nie wiem co Xavi powiedział na temat Dele, może pracuje dla Manchesteru City i chce pomóc Guardioli – uważa Pochettino, który wspomniał rywalizację Espanyolu z Barceloną z grudnia 2009 roku.

Na koniec menadżer Tottenhamu stwierdził tuż przed kolejnym meczem ligowym z Crystal Palace, że Alli nie musi być sprzedany w letnim okienku. – Moje relacje z szefem są bardzo bliskie jak dotąd. Mamy plan aby ulepszyć klub. Zawodników, których chcemy zatrzymać, zatrzymamy, ponieważ właściciel powiedział mi, że nie potrzebujemy pieniędzy. Jeżeli sprzedamy jakichś zawodników, to dlatego, że chcemy – wyjaśnia.