Magazyn Ligi Rosyjskiej. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Na pięć kolejek przed końcem sezonu nadal nie wiadomo kto zostanie Mistrzem Rosji. W derbach Rosji zespół CSKA rozgromił Lokomotiw. Nie lada wyczynem popisał się Arsen Hubułow z Anży, który w zremisowanym meczu z Tomskiem zdobył trzy bramki, wszystkie z rzutów karnych.

Prowadzący w tabeli Spartak pokonał Ural po bramce Brazylijczyka Fernando. Przez cały mecz przewaga należała do podopiecznych Massimo Carrery , ale doskonałych okazji nie porafili wykorzystać Quincy Promes, Iwelin Popow czy Dżano Ananidze. Cenny komplet punktów z Oremburga wywieźli piłkarze Zenitu. Jedyną bramkę meczu zdobył Giuliano skutecznie egzekwując rzut karny po fauli Georgijewa na Żyrkowie.

Hitem tej serii spotkań były derby Moskwy. Obrońca tytułu zespół CSKA podejmował Lokomotiw. „Armiejcy” nie pozostawili złudzeń kto tego dnia był zespołem lepszym. Piłkarze Wiktora Gonczarenki do przerwy prowadzili już trzema bramkami. Na listę strzelców wpisali się Ałan Dzagojew, Vitinho i Aleksandr Gołowin. Siedem minut po przerwie wynik meczu ustalił Bibras Natcho.

Nie zwalnia tempa zespół z Rostowa, który w tym roku jeszcze nie przegrał w Premier Lidze. Aktualni wicemistrzowie Rosji, którzy w poprzedniej kolejce pokonali Spartak 3-0, ty razem pokonali zespół Ufy, po golu strzelonym przez Dmitrija Połoza. Warto wspomnieć, że bramkarz Rostowa Nikita Miedwiediew zachowuje czyste konto w rozgrywkach Premier Ligi już od 862 minut. Jeśli w niedzielnym meczu siebie z zespołem Janusza Gola Amkarem Perm golkiper Rostowa zachowa czyste konto przynajmniej przez 80 minut to poprawi absolutny rekord Premier Ligi należący do Rusłana Nigmatulina, który zanotował 941 minut bez puszczonej bramki.

W najbliższy weekend zostanie rozegrana 26 kolejka. Do najważniejszego pojedynku tej serii, a może i całego sezonu dojdzie w stolicy. Derby Moskwy być może zapewnią Spartakowi mistrzowski tytuł po szesnastoletniej przerwie. Zespół Massimo Carrery zagra na wyjeździe z CSKA. Transmisja tego meczu w niedzielę 30 kwietnia o 19:07 w Polsacie Sport News.

Skróty wszystkich meczów 25. kolejki Premier Ligi, we piątek 28 kwietnia w Magazynie Ligi Rosyjskiej. Premiera o godzinie 17:50 w Polsacie Sport Extra.