PŚ w żeglarstwie: Klepacka pierwsza, Myszka drugi w Hyeres

Brązowa medalistka olimpijska igrzysk w Londynie Zofia Klepacka (Legia Warszawa) zwyciężyła w deskowej klasie RS:X w żeglarskich regatach Pucharu Świata w Hyeres. W gronie zawodników drugie miejsce zajął Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) za Francuzem Louisem Giardem.

Na podium stanął też Holender Kiran Badloe. Na 11. pozycji wśród 45 mężczyzn uplasował się Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą).

Klepacka wyprzedziła Chinkę Yunxiu Lu oraz reprezentantkę Izraela Nogę Geller. Startowało 38 zawodniczek.

W klasie 49er Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (AZS Poznań) zajęli ósme miejsce, a Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) dziewiąte. Wygrała hiszpańska załoga Diego Botin le Chever - Iago Lopez Marra.

W Finnie po serii 10 wyścigów Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) zakwalifikował się z czwartej lokaty do niedzielnego wyścigu medalowego, a w klasie Laser Radial Agata Barwińska (MOS SSW Iława) z szóstej pozycji.