Brazylijczycy błyszczą w Chinach! Dwa trafienia Pato

Za nami kolejny pojedynek w rozgrywkach chińskiej Super Ligi. Ekipa środka tabeli, Tianijn Quanjian podejmowała przed własną publicznością ostatni Jiangsu Suning i po ciekawym meczu zremisowała 2:2. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły autorstwa Brazylijczyków.

W pierwszej połowie w roli głównej wystąpili reprezentanci Canarinhos. Najpierw swój kunszt pokazał Pato, który w 14. minucie kapitalnie uderzył z rzutu wolnego na bramkę Jiangsu Suning i otworzył wynik tego spotkania. Były piłkarz m.in. AC Milan miał jeszcze jedną dogodną sytuację, której jednak nie wykorzystał.

Gdy wydawało się, że faworyzowani gospodarze będą schodzić do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, to na nieco ponad pięć minut przed końcowym gwizdkiem wyrównali przyjezdni za sprawą precyzyjnego uderzenia z dystansu Alexa Teixeiry. Rezultat do przerwy dla zamykającego tabelę ligową zespołu Jiangsu mógł być jeszcze lepszy, bowiem chwilę później w pole karne Tianjin Quanjian wpadł Ramires, ale jego strzał obronił bramkarz.

Początek drugiej połowy stanął pod znakiem wymiany ciosów. Najpierw przed szansą stanęli Ramires i spółka, którzy mieli rzut wolny tuż przed polem karnym, lecz strzał byłego piłkarza Chelsea trafił w mur. Niedługo później dośrodkowanie z lewego skrzydła sfinalizował Axel Witsel, który ekwilibrystycznie nożycami uderzył futbolówkę, ale ta odbijając się od ziemi powędrowała minimalnie nad poprzeczką.

W 62. minucie padła bramka dla Jiangsu Suning. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Ramires, który najlepiej odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Przyjezdni nie cieszyli się jednak długo z tego prowadzenia, bowiem trzy minuty później fatalną pomyłkę popełnił arbiter tego meczu, który podyktował niesłusznie rzut karny dla ekipy Tianjin. Sędzia dopatrzył się zagarnia ręką, którego nie było, a gola z jedenastu metrów zdobył Pato, którym tym samym ustrzelił dublet.

Końcówka pojedynku nie przyniosła rozstrzygnięcia, mimo że oba zespoły miały jeszcze dogodne sytuacje. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Tianijn Quanjian – Jiangsu Suning 2:2 (1:1)

Bramki: Pato 14’, 66’ k. – Teixeria 39’, Ramires 62’

Żółte kartki: Tianjin – Zhao Xuri, Axel Witsel, Sun Ke, Mi H. Jiangsu – Liu Jianye, Cao Haiqing, Hong Jeong-Ho, Ramires