Joshua - Kliczko: Karty punktowe

Sporty walki

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) pokonał w jedenastej rundzie przez techniczny nokaut Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO) na gali w Londynie. Obaj pięściarze lądowali na deskach, walka była bardzo wyrównana, więc jak widzieli to sędziowie do momentu przerwania starcia?

Walka, która na pewno przejdzie do historii nie tylko wagi ciężkiej, ale także boksu była bardzo trudna do punktowania. Początek nie był może klasyczną partią szachów, ale obaj zawodnicy walczyli bardzo ostrożnie. Zrywy były, ale ciosy raczej nie dochodziły do celu. Z czasem Joshua boksował coraz lepiej i w piątej rundzie posłał Kliczkę na deski. Ukrainiec odpowiedział mu tym samym w starciu szóstym i wydawało się, że pojedynek będzie przebiegał po myśli wieloletniego mistrza.

Rundy były bardzo wyrównane, a Kliczko sprawiał wrażenie pięściarza nieco bardziej agresywniejszego. W jedenastej rundzie dał się jednak zaskoczyć i dwa razy lądował na deskach. Po drugim razie wstał bardzo niepewnie, a Joshua to wykorzystał, zasypując go serią ciosów. Sędzia przerwał pojedynek, a Anglik mógł świętować największe zwycięstwo w karierze.

Wiele osób na pewno zastanawiało się, jak tę walkę widzieli sędziowie. Co ciekawe, po dziesięciu rundach u dwóch arbitrów prowadził Joshua! U trzeciego prowadził Kliczko.