Sporty walki

Canelo vs Chavez Jr: Transmisja w Polsacie...

Do oglądania pojedynku kończącego galę w Las Vegas kibiców pięściarstwa zachęcać nie trzeba. Canelo Alvarez wracający do ringu po zwycięstwie z Liamem Smithem z serią sześciu zwycięstw z rzędu zmierzy się z głodnym sprawienia wielkiej niespodzianki, jego rodakiem Julio Cesarem Chavezem Jr. Karta walk gali, która już w najbliższą sobotę odbędzie się w T-Mobile Arenie, kryje jednak znacznie więcej ciekawych zestawień.

Kolejny zawodowy pojedynek stoczy m.in. David Lemieux. Kanadyjczyk po porażce z Giennadijem Gołowkinem odbudował się trzema zwycięstwami z Glenem Tapią, Cristianem Fabianem Riosem oraz Curtisem Stevensem i jest na najlepszej drodze do kolejnych wielkich pojedynków o pasy mistrzowskie.

Po ponad półtorarocznej przerwie i porażce z Viktorem Postołem do zawodowego boksu powraca także Lucas Matthysse. Forma efektownie walczącego Argentyńczyka będzie wielką niewiadomą, a zmierzy się on z Amerykaninem Emmanuelem Taylorem. Czarnoskóry 26-latek w ostatnim czasie zapisał w swoim rekordzie zwycięstwa z Wilfredo Acuną oraz Carlosem Aguilerą i ma chrapkę na najcenniejszą wygraną w swojej karierze.

Nie można zapomnieć także o walce dwóch młodych i nadal niepokonanych Josepha Diaza Jr i Manuela Avili. Leworęczny Diaz w amerykańskich rankingach kategorii piórkowej zajmuje pierwsze miejsce, a Avila notowany jest tylko dwie lokaty niżej. - Jestem podekscytowany powrotem na ring i to dodatkowo z takim rywalem. Zwycięstwo z Avilą przybliży mnie do walki o pas mistrza świata - powiedział Diaz Jr.

Karta walk gali w Las Vegas:

Saul "Canelo" Alvarez (48-1-1, 34 KO) vs Julio Cesar Chavez Jr (50-2-1, 32 KO)

David Lemieux (37-3, 33 KO) vs Marco Reyes (35-4, 26 KO)

Lucas Matthysse (37-4, 34 KO) vs Emmanuel Taylor (20-4, 14 KO)

Joseph Diaz Jr (23-0, 13 KO) vs Manuel Avila (22-0, 8 KO)

Transmisja gali w nocy z soboty na niedzielę od godziny 3:00 w Polsacie Sport!