ME w zapasach: Zasina siódma w wadze 53 kg

Sporty walki

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) zajęła w zapaśniczych mistrzostwach Europy w serbskim Nowym Sadzie siódme miejsce w wadze 53 kg. Agnieszka Król (Unia Racibórz) była jedenasta w kategorii 60 kg, a wolniak Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) uplasował się poza czołową dziesiątką w 65 kg.

Zasina w pierwszej walce pokonała przez przewagę techniczną 10:0 Emmę Siri Brobek (Szwecja), a w 1/4 finału uległa Marii Prevolaraki (Grecja) 1:3.

Król i Bieńkowski walczyli tylko raz, doznając porażek z reprezentantami Azerbejdżanu. Zawodniczka z Raciborza przegrała na łopatki z Tetianą Omelczenko, a zapaśnik z Białogardu na punkty 1:4 z Gitinomagomedowem Gadżijewem.

Ekipa biało-czerwonych ma po dwóch dnach imprezy na koncie jeden medal. Złoto zdobyła we wtorek Monika Michalik (Grunwald Poznań) w kategorii 63 kg. To czwarty tytuł mistrzyni Europy w bogatej karierze tej 37-letniej zawodniczki. Przed rokiem w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczyła brązowy krążek, także w tej samej wadze. Złotym medalem 2 maja w Nowym Sadzie sprawiła sobie prezent urodzinowy.