ME w zapasach: Sokalski dziewiąty, Osocka dziesiąta

Sporty walki

Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska) zajął dziewiąte miejsce w zapaśniczych mistrzostwach Europy w serbskim Nowym Sadzie w rywalizacji wolniaków w wadze 74 kg. Daria Osocka (Wrestler 24 Poznań) była dziesiąta w kategorii 75 kg.

Zapaśnik z Rudy Śląskiej w pierwszym pojedynku pokonał Michala Dubę (Słowacja) 11:0, a następnie przegrał na punkty 0:6 z Grigorem Grigorjanem (Armenia). Natomiast poznanianka uległa przez przewagę techniczną 2:11 Alenie Starodubcewej (Rosja).

W czwartek organizatorzy imprezy zweryfikowali kolejność w wadze 65 kg, rozegranej poprzedniego dnia. Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) sklasyfikowany został ostatecznie na 16. miejscu, a nie jak poprzednio podano na dziewiątym.

W piątek w ostatnim dniu mistrzostw w stylu wolnym walczyć będą Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard) - 58 kg, Magomedmurad Gadżijew (Wrestling Team Piotrków Trybunalski) - 70 oraz Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) - 125.

W sobotę i niedzielę do rywalizacji o medale przystąpią zawodnicy w stylu klasycznym.