ME w zapasach: Nieoczekiwane zwycięstwo Norwega Baldaufa

Sporty walki

Norweg Felix Baldauf sprawił sporą niespodziankę zdobywając w serbskim Nowym Sadzie złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu klasycznym w kategorii 98 kg.

W decydującym o tytule pojedynku 22-letni Baldauf pokonał Białorusina Aliaksandra Hrabowika 2:1. Jest pierwszym Norwegiem od 2007 roku, który walczył w finale ME. Przed nim takiej sztuki dokonał w Sofii w kategorii 60 kg Stig Andre Berge.

Baldauf zwyciężył m.in. mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro Artura Aleksanjana z Armenii, który musiał zadowolić się brązowym medalem.

Cała trójka biało-czerwonych startująca w sobotę uplasowała się w czołowych dziesiątkach. Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski, 98 kg) został sklasyfikowany na siódmym miejscu, Przemysław Piątek (Olimpijczyk Radom, 59 kg) na ósmym, natomiast kolega klubowy Grzybickiego, Mateusz Bernatek (66 kg) na dziesiątym.