Nice 1 Liga: Sandecja coraz bliżej ekstraklasy

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz wygrali na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn 2:1 w meczu 29. kolejki 1. ligi. Sandecja prowadzi w tabeli, a nad kolejnymi drużynami - Zagłębiem Sosnowiec i GKS Katowice - ma cztery punkty przewagi.

Bramki dla gospodarzy, tuż przed końcem pierwszej połowy, zdobyli Filip Piszczek i Kamil Słaby z karnego. Sześć minut po przerwie dla Stomilu trafił Krzysztof Szewczyk.

Zagłębie i GKS swoje wyjazdowe spotkania wygrały skromnie, po 1:0. Dla sosnowiczan, w meczu z Bytovią Bytów, gola zdobył Słowak Martin Pribula, a dla katowiczan, w starciu z Pogonią Siedlce, Serb Andreja Prokic.

Z walki o ekstraklasę chyba zrezygnowała Chojniczanka Chojnice. Drużyna ta jeszcze w połowie kwietnia była liderem, ale przegrała trzy z ostatnich czterech konfrontacji, tracąc w nich aż 12 bramek. Zmiana szkoleniowca na nic się zdała. W debiucie trenera Artura Derbina już w piątek zespół uległ w Zabrzu Górnikowi aż 1:6.

Najlepsza trójka ucieka także Olimpii Grudziądz. Po bezbramkowym remisie z sąsiadem w tabeli Wigrami Suwałki ma, tak jak Chojniczanka, o siedem punktów mniej od Sandecji.

Natomiast MKS Kluczbork mimo bardzo ciężkiej sytuacji nie ustaje w wysiłkach, by obronić się przed spadkiem. Ostatnia ekipa w tabeli ma aż 10 punktów straty do 15. miejsca oznaczającego grę w barażach. Po zaciętym meczu pokonała jednak u siebie Chrobrego Głogów 3:2. Zwycięską bramkę w 90. minucie zdobył Sebastian Deja.

Wyniki meczów 29. kolejki Nice 1 Ligi:

2017-05-05:

Miedź Legnica - Wisła Puławy 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Damian Rasak (43), 1:1 Konrad Nowak (85).
Żółta kartka - Miedź Legnica: Hunter Gorskie, Jakub Vojtus, Michał Bartkowiak.Wisła Puławy: Piotr Żemło.
Sędzia: Piotr Lasyk (Katowice). Widzów 1 500.

GKS Tychy - Znicz Pruszków 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Radosław Pruchnik (20), 2:0 Jakub Świerczok (60), 3:0 Jakub Świerczok (68),
4:0 Jakub Świerczok (85), 4:1 Przemysław Kita (90).
Żółta kartka - GKS Tychy: Mateusz Mączyński.Znicz Pruszków: Tomas Borek, Maksymilian Banaszewski.
Czerwona kartka za drugą żółtą - Znicz Pruszków: Maksymilian Banaszewski (56).
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin). Widzów 3 271.

Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice 6:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Rafał Kurzawa (5), 2:0 Bartosz Kopacz (36-głową), 3:0 Igor Angulo (38),
3:1 Michał Jakóbowski (46-głową), 4:1 Igor Angulo (52-karny), 5:1 Igor Angulo (58),
6:1 Igor Angulo (69-karny).
Żółta kartka - Górnik Zabrze: Dani Suarez.Chojniczanka Chojnice: Paweł Golański, Piotr Kieruzel,
Tomasz Mikołajczak.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 5 985.

2017-05-06:

Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Hanzel (29).
Żółta kartka - Stal Mielec: Wasił Panajotow.Podbeskidzie Bielsko-Biała: Tomasz Podgórski.
Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów 3 458.

Pogoń Siedlce - GKS Katowice 0:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Andreja Prokic (6).
Żółta kartka - GKS Katowice: Grzegorz Goncerz.
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 1 823.

Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Filip Piszczek (44-głową), 2:0 Kamil Słaby (45+3-karny), 2:1 Krzysztof Szewczyk (51).
Żółta kartka - Sandecja Nowy Sącz: Dawid Szufryn, Filip Piszczek, Mateusz Wdowiak, Michał Gałecki.
Stomil Olsztyn: Krzysztof Szewczyk, Arkadiusz Czarnecki, Wiktor Biedrzycki.
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 2 994.

MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Bartosz Machaj (18), 1:1 Sebastian Deja (45), 2:1 Dominik Kościelniak (47),
2:2 Damian Sędziak (77), 3:2 Sebastian Deja (90).
Żółta kartka - MKS Kluczbork: Rafał Niziołek, Jakub Skoczylas, Maciej Kowalczyk. Chrobry Głogów: Michał Pawlik.
Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów 400.

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 0:0
Żółta kartka - Wigry Suwałki: Janusz Bucholc, Damian Kądzior, Omar Santana. Czerwona kartka - Wigry Suwałki:
Vaclav Cverna (90-za uderzenie rywala).
Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Drutex Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Martin Pribula (18).
Żółta kartka - Drutex Bytovia Bytów: Jakub Wilk. Zagłębie Sosnowiec: Tomasz Nowak.
Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów 700.

W załączonych materiałach wideo skróty meczów: Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice 6:1, Miedź Legnica - Wisła Puławy 1:1 oraz Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1.