Anwil pokonał Energę w elektryzującej końcówce, kluczowa "trójka" Łączyńskiego

Kamil Łączyński trafił kluczową trójkę i to Anwil pokonał w Słupsku Energę Czarnych 71:68! Włocławianie prowadzą w serii ćwierćfinałowej 2-1.

Obie drużyny w pierwszych minutach nie były zbyt skuteczne, ale to Energa Czarni po trójce Marcusa Ginyarda prowadziła 8:4. Anwil nie do końca potrafił się przełamać – gra w ataku tej drużyny nie była zbyt płynna. Później jednak świetny fragment Kamila Łączyńskiego – najpierw podanie do Josipa Sobina, a następnie trójka – zbliżyła włocławian na zaledwie punkt. Ostatecznie po 10 minutach było 14:13 dla gospodarzy.

Zaraz na początku drugiej kwarty zespół trenera Igora Milicicia wyszedł na prowadzenie po rzutach Fiodora Dmitriewa i Nemanji Jaramaza. Bardzo szybko słupszczanie ponownie odskakiwali – po rzutach wolnych Davida Kravisha mieli nawet osiem punktów przewagi. Od tego momentu Anwil zanotował jednak serię 8:0 i po akcji 2+1 Pawła Leończyka mieliśmy remis! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem po 35.

Akcje Namanji Jaramaza i Josipa Sobina dały nawet sześć punktów przewagi gościom. Później jednak najpierw dwie trójki z rzędu trafił Marcus Ginyard, dzięki czemu mieliśmy remis, a następnie z dystansu rzucił Grzegorz Surmacz, co dało prowadzenie zespołowi trenera Robertsa Stelmahersa. Sytuacja dość szybko się zmieniała, co pokazywało jak wyrównana jest ta seria. Ostatecznie po 30 minutach było 53:51 dla Energi Czarnych.

Trójki Jaramaza i Washingtona w pierwszych akcjach czwartej kwarty ponownie dawały przewagę gościom. Ta sytuacja nie utrzymywała się jednak długo, bo słupszczanie ponownie odskakiwali i starali się kontrolować sytuację. 30 sekund przed końcem kluczową trójkę trafił jednak Kamil Łączyński i to Anwil był na minimalnym prowadzeniu. Sytuację próbował zmieniać Lewis, ale nie trafiał spod kosza. Faulowany Jaramaz wykorzystał rzuty wolne, a włocławianie zwyciężyli po bardzo emocjonującym meczu 71:68.

10 maja (środa)

godz. 17:30 MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (mecz 3), Polsat Sport

godz. 19.50 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 3), emocje.tv

11 maja (czwartek)

godz. 17:30 Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (mecz 4), Polsat Sport *

godz. 19.50 Rosa Radom - Polski Cukier Toruń (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Energa - Anwil mecz z Radomia przechodzi do Polsatu Sport

12 maja (piątek)

godz. 17:30 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 4), Polsat Sport Extra *

godz. 19.50 MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Polpharma - Stelmet mecz z Dąbrowy Górniczej przechodzi do Polsatu Sport Extra

14 maja (niedziela):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk lub Polski Cukier Toruń - Rosa Radom, Polsat Sport

15 maja (poniedziałek):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański lub BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza, Polsat Sport.