Gareth Bale zrobi wszystko, aby zagrać w finale Ligi Mistrzów, który odbędzie się w jego ojczyźnie, w Cardiff. Walijczyk ostatnio pauzował ze względu na kontuzję, której nabawił się podczas El Clasico 23 kwietnia.

 

- W ostatnim czasie nie graliśmy w swoim najmocniejszym zestawieniu, ale to dobrze o nas świadczy. Gramy dobrze, im dalsza faza rozgrywek, tym lepiej sobie radzimy. Stajemy się coraz mocniejsi z meczu na mecz. W każdych rozgrywkach, w których rywalizujemy zawsze chcemy wygrywać. Zdajemy sobie sprawę z trudności, bo nie jest łatwo awansować do finału Ligi Mistrzów i wygrać go. To będzie twarda bitwa, będą wzloty i upadki, ale jestem przekonany, że uda nam się wygrać – przekonuje Bale.

 

Ten sezon nie układa się dobrze dla Walijczyka, który długo musiał pauzować przez kontuzję, ale wierzy głęboko, że finisz rozgrywek będzie dla niego wymarzony.

 

- Ten sezon jest dla mnie trochę trudny. Miałem poważną kontuzję kostki. Początek był dla mnie rewelacyjny, ale potem pauzowałem przez trzy miesiące. Obecnie wracam do mojej wysokiej dyspozycji fizycznej i chcę skończyć ten sezon wygrywając Ligę Mistrzów – mówi na koniec.