Juventus Turyn w finale Ligi Mistrzów!

W spotkaniu rewanżowym półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów Juventus Turyn pokonał AS Monaco 2:1. Podopieczni Massimiliano Allegriego w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu wygrali 2:0 i awansowali do finału, w którym zmierzą się ze zwycięzcą konfrontacji Real – Atletico.

Tak naprawdę tylko cud mógł pomóc ekipie AS Monaco w awansie do finału Ligi Mistrzów. Drużyna z księstwa w pierwszym meczu nie miała zbyt wielu argumentów na świetnie zorganizowanych rywali i przegrała na własnym boisku 0:2. Dwa gole dla Juve strzelił w tym starciu Gonzalo Higuain, a dyspozycja jaką zaprezentowali piłkarze Starej Damy, mogła wskazywać na to, że rewanż będzie dla nich jedynie formalnością.

Tak też się stało, a podopieczni trenera Allegriego przypieczętowali awans już w pierwszej połowie meczu. Goście od początku próbowali przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale ich zabiegi nie przyniosły większego powodzenia. Co prawda w 4. minucie Kylian Mbappe Lottin trafił w słupek, ale Francuz był w tej sytuacji na spalonym. Kilka minut później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Sami Khedira, a zastąpił go Claudio Marchisio.

Mimo tych kłopotów Juventus szybko uzyskał przewagę. W 22. minucie ekipę AS Monaco od straty bramki uchroniła interwencja Kamila Glika, który wybił piłkę po strzale Gonzalo Higuaina. Ataki gospodarzy były coraz groźniejsze, a w 33. minucie dopięli swego. Dani Alves wrzucił piłkę w pole karne do Mario Mandzukicia; jego pierwszy strzał Danijel Subasić zdołał jeszcze obronić, ale po dobitce musiał wyciągać piłkę z siatki.

W 41. minucie gospodarze mieli trochę szczęścia, gdy po dośrodkowaniu Benjamina Mendyego skutecznie interweniował Giorgio Chiellini. Tuż przed przerwą wyprowadzili jednak kolejny cios: po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Subasić wypiąstkował piłkę, dopadł do niej Alves i mocnym strzałem podwyższył na 2:0.

Taki wynik po pierwszej połowie właściwie przesądził o wyniku tej rywalizacji. Po kilkunastu minutach gry w drugiej części, Juventus oddał inicjatywę rywalom. Dzięki temu mecz bardzo się ożywił. Piłkarze Monaco, mimo beznadziejnej sytuacji, ruszyli do ataku. W 67. minucie gospodarzy przed stratą gola uratowała interwencja Gianluigi Buffona, ale już dwie minuty później Mbappe znalazł drogę do bramki Juventusu.

Strzelona bramka rozochociła gości, którzy poderwali się do ataku, chcąc wywieźć z Turynu przynajmniej remis. Nie zdołali jednak pokonać Buffona po raz drugi. W 73. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji: Higuain został poturbowany przez Glika, co wywołało negatywne reakcje zarówno wśród kolegów poszkodowanego, jak i na trybunach.

Juventus pewnie awansował do finału Ligi Mistrzów. W drugim półfinale Atletico Madryt zmierzy się w środę z Realem Madryt. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Zinedine Zidanea 3:0. Mecz finałowy zostanie rozegrany 3 czerwca w Cardiff.

Juventus Turyn - AS Monaco 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Mario Mandzukic (33), 2:0 Dani Alves (44), 2:1 Kylian Mbappe (69).

Relacja zakończona

Koniec! Juventus pewnie wygrywa 4:1 w dwumeczu z Monaco i melduje się w finale Ligi Mistrzów w Cardiff. Jutro pozna rywala, gdyż Real zagra z Atletico (w pierwszym spotkaniu było 3:0). Żegnamy i zapraszamy na kolejne relacje.

Ostatni rzut rożny Monaco

... Pjanic obija jednak mur i będzie rożny

Jeszcze rzut wolny dla Juve...

Ostatnie minuty po obu stronach niezbyt aktywne. Juventus atakuje, ale bardzo spokojnie. Monaco już zrezygnowane.

Mehdi Benatia zmienia Barzaliego

Germain zmienia Bakayoko.

Higuain wraca na boisko wyraźnie wściekły na Glika.

Dużo teraz zamieszania na boisku. Na boisku leży Higuain, po którym przebiegł Glik.

Monaco złapało wiatr w żagle! Gol Mbappe był pierwszą straconą przez Buffona bramką w fazie pucharowej LM w tym sezonie.

Thomas Lemar zmienia Bernardo Silvę.

GOOOOOOL! Mbappe wykorzystał podanie od Moutinho

Mbappe!!! Świetna okazja Francuza, ale broni kapitalnie Buffon, który intuicyjnie zostawił nogę przy bliższym słupku.

Okres nudniejszej gry. Akcji jak na lekarstwo, mało strzałów.

Juventus może już spokojnie rozgrywać futbolówkę. Monaco próbuje, ale nic z tego nie wychodzi.

Cuadrado od razu mógł się wpisać na listę strzelców, ale został zablokowany w świetnej sytuacji!

Piłkarze Juve bawią się pod polem karnym Monaco. Z boiska schodzi Paulo Dybala, a w jego miejsce Juan Cuadrado.

Strzał Joao Moutinho bardzo niecelny.

Monaco się śpieszy, ale na razie gra toczy się w środku boiska.

Wracamy do Turynu na drugie 45 minut!

Koniec pierwszej połowy! Juventus pewnie prowadzi 2:0 z Monaco. Show Daniego Alvesa, ale tak naprawdę całe Juve gra fantastycznie. Można już praktycznie powiedzieć, że turyńczycy zagrają w Cardiff w finale Ligi Mistrzów!

WOOOOOW!!!! Dani Alves, ależ GOOOOOOL! Subasic wypiąstkował piłkę przed pole karne, a tam był Brazylijczyk, który z woleja wpakował piłkę do siatki.

Dybala! I znowu broni Subasic, a Juventus nie wykorzystuje kolejnej setki

Gorąco pod bramką Buffona! Mendy minął Alvesa i podał w pole karne, ale tam genialnie zachował się Chiellini.

Dybala znowu czaruje genialną techniką, a Monaco wygląda nieco bezradnie na tle Juventusu.

Higuain strzela... broni jednak Subasic, który jak dotychczas jest jednym z najlepszych po stronie Monaco.

Alves w pierwszym meczu miał dwie asysty, teraz mógł mieć trzecią, ale Mandzukic strzelił dopiero po dobitce. To jednak nie ważne, bo centra Brazylijczyka była fenomenalna.

GOOOOOOL! Mario Mandzukic! Chorwat otrzymał kapitalne dośrodkowanie od Alvesa, pierwszy strzał obronił Subasic, ale wobec dobitki był bezradny.

Największym zagrożeniem dla Juve jest na razie Mbappe, ale turyńczycy potrafią go podwoić, a nawet potroić i Francuz nie może się przedostać bliżej bramki Buffona.

Genialnie broni Buffon..., ale znowu na spalonym piłkarz Monaco.

W końcu chwila oddechu dla obrony Monaco. Rzut wolny dla gości blisko pola karnego rywali.

Stara Dama w natarciu! Pjanic tym razem nieco samolubnie w polu karnym i został zablokowany.

Kolejna dobra okazja Juventusu. Poważny błąd Glika, który niedokładnie podawał. Na szczęscie dla niego Monaco się wyborniło.

Mandzukic!!! Kolejna setka, tym razem Chorwata i góra Subasic. Trzeba oddać Juve, że stowrzyło piękną akcję, w rolach głównych Dybala-Higuain-Mandzukic.

Higuain miał kapitalną okazję! Argentyńczyk wyszedł sam na sam z Subasiciem, ale uderzał za słabo i dobrą interwencją popisał się Kamil Glik.

Dwa popsute kontrataki. Najpierw Dybala źle zagrywał do Higuaina, z kontrą ruszył Bernardo Silva, ale również niedokładnie zagrywał.

Dużo walki, gry w powietrzu, ale mało konkretów. Juventusowi to odpowiada i to widać, bo gospodarze nie angażują wielu piłkarzy w akcje ofensywne.

Pierwszy strzał Paulo Dybali, ale Argentyńczyk fatalnie skiksował.

Dużo niedokładności w poczynaniach Monaco. Nerwowy początek Mendy'ego

Uraz Samiego Khediry. Reprezentant Niemiec już w 10. minucie musi opuścić boisko. W jego miejsce Claudio Marchisio. Ogromny pech Khediry, który nie zagrał w pierwszym meczu.

Juventus stara się kontratakować, ale jak na razie spokojny początek po obu stronach. Żadnej klarownej akcji

Monaco nie schodzi z połowy Juventusu. Szaleńcze ataki to nie są, ale piłkarze z księstwa powoli się rozkręcają. Mbappe trafił w słupek, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Już pierwsza akcja Mbappe i wywalczył rzut rożny. Gorźne dośrodkowanie Joao Moutinho i niepewne zachowanie Buffona. Na szczęscie dla Juve bez konsekwencji.

Rozpoczęli! Na prawym skrzydle wyszedł Benjamin Mendy, a nie Dirar

Juventus w klasycznym dla siebie ustawieniu 3-4-3. Monaco na papierze 4-4-2

Czas na Hymn Ligi Mistrzów!

Pilkarze już w tunelu gotowi do wyjścia. Nikt w Turynie nie wyobraża sobie, że Juve nie awansuje dalej.

A tak Monaco, Kamil Glik oczywiście w pierwszej "11"

Tak mecz zacznie Juventus...

Witamy i zapraszamy na relację live z rewanżowego meczu półfinału Ligi Mistrzów!