Ponad 150 goli "Lewego" w Bundeslidze! Niesamowita pogoń Bayernu w Lipsku

Bayern Monachium w Lipsku dokonał niesamowitego wyczynu. Gospodarze prowadzili już z mistrzami Niemiec 4:2, ale ci zdołali po niesamowitej pogoni w końcówce zdobyć trzy bramki i ostatecznie trzy punkty. Robert Lewandowski w tym meczu strzelił 150. i 151. gola w Bundeslidze.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Bayernu. Już w 2. minucie Lipsk wyszedł na prowadzenie po błyskawicznej akcji, którą wykończył Marcel Sabitzer. Goście szybko jednak wyrównali, a wszystko to za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak w swoim stylu wykorzystał rzut karny, który… nie powinien być podyktowany. To trafienie było jego 150. w Bundeslidze. Lipsk jednak grał nadal swoją piłkę i już po chwili Emil Forsberg wywalczył jedenastkę, a na gola zamienił ją niezawodny Timo Werner.

Gospodarze w drugą połowę weszli podobnie jak w pierwszą. Już po dwóch minutach strzałem z dystansu Yosuff Poulsen pokonał Toma Starke. Thiago Alcantara zdobył jednak bramkę kontaktową, ale już po chwili odpowiedział Werner. O poprawę wyniku starał się jeszcze Lewandowski. Polakowi nie udało się to za pierwszym razem, kiedy trafił w słupek, ale na kilka minut przed końcem dobił strzał Arjena Robbena i zdobył swoją 151. bramkę w Bundeslidze.

W końcówce Lipsk wyraźnie osłabł i Bayern dopadł rywala! Najpierw David Alaba strzelił znakomitego gola z rzutu wolnego, a następnie trafieniem po kapitalnym rajdzie trzy punkty mistrzom Niemiec zapewnił Robben.

W tym samym czasie rozgrywane były inne mecze Bundesligi. Niespodziankę sprawił Augsburg, który na własnym obiekcie urwał punkty Borussii Dortmund. Zespół Łukasza Piszczka, który grał całe spotkanie, przegrywał, ale rezultat spotkania na 1:1 wyrównał jeszcze w pierwszej połowie Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk ściga się z Lewandowskim o koronę króla strzelców. Po tej kolejce pole position ma Polak, który ma na koncie 31 trafień. Aubemeyang jest o jednego gola gorszy.

Piszczek rozegrał dziś w Bundeslidze 248 mecz. Wyrównał tym samym wynik Tomasza Wałdocha, polskiego rekordzisty pod tym względem w Niemczech.

W przedostatniej kolejce sezonu nie zagrali inni Polacy. Paweł Olkowski znalazł się poza kardą FC Koeln na mecz z Bayerem Leverkusen (2:2). Eugen Polanski nie podniósł się z ławki w meczu TSG 1899 Hoffenheim z Werderem Brema (5:3), podobnie jak Jakub Błaszczykowski. Mecz jego Wolfsburga z Borussią Mönchengladbach. został przerwany w 80. minucie z powodu opadów deszczu. Ostatecznie udało się jednak dokończyć spotkanie, a drużyny podzieliły się punktami (1:1).

O pewne utrzymanie walczy wciąż HSV Hamburg, które zremisowało 1:1 z Schalke. Pewne jest, że z ligi spadną Darmstadt i Ingolstadt.

RB Lipsk - Bayern Monachium 4:5