Trzech siatkarzy skreślonych! Poznaliśmy kadrę na Ligę Światową

Siatkówka

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando De Giorgi ustalił ostateczny, 18-osobowy skład reprezentacji Polski na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Włoski szkoleniowiec musiał zrezygnować z usług trzech zawodników.

Do odesłanych już wcześniej do domu dwóch siatkarzy: 29-letniego środkowego Piotra Nowakowskiego oraz 26-letniego przyjmującego Wojciecha Włodarczyka dołączy 20-letni środkowy Jakub Kochanowski.

 

Skreślenie z listy zawodnika Indykpolu AZS Olsztyn nie jest wielką niespodzianką. Młody środkowy był debiutantem w dorosłej kadrze. W 2016 roku, podczas turnieju w Bułgarii wywalczył z reprezentacją Polski mistrzostwo Europy juniorów. W obecnym sezonie reprezentacyjnym również ma być podporą juniorskiej kadry, która powalczy o mistrzostwo świata.

 

Reprezentacja Polski przygotowuje się w Spale do rozgrywek Ligi Światowej, w której wybrańcy trenera De Giorgiego rozpoczną rywalizację na początku czerwca. Podobnie jak w minionym sezonie, walka o Final Six będzie się toczyć w serii turniejów. Biało-czerwoni zmagania zainaugurują we Włoszech (2-4 czerwca), a kolejne czerwcowe weekendy to dla polskich siatkarzy boje w następnych imprezach w Bułgarii (9-11 czerwca) i w Polsce (15-18 czerwca). Sześć czołowych drużyn fazy interkontynentalnej zagra w turnieju finałowym, który zostanie zorganizowany w Brazylii w dniach 4-8 lipca.

 

Kadra na Ligę Światową 2017:

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj.
Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, (Wojciech Włodarczyk).
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Andrzej Wrona, (Piotr Nowakowski), (Jakub Kochanowski), Bartłomiej Lemański.
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda.
Libero: Kacper Piechocki, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie