Po piątkowym wyjazdowym zwycięstwie Sandecji nad GKS Katowice (1:0) nowosądeczanie wypracowali sobie siedem "oczek" przewagi nad goniącymi ich rywalami i musiałoby dojść do tragedii, aby nie udało im się zakwalifikować do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Prawdopodobnie najważniejszą bramkę w sezonie strzelił w Katowicach Michal Piter-Bucko.


O tyle, o ile przewaga lidera nad kolejnymi trzema zespołami w tabeli wygląda dość okazale, o tyle w kontekście miejsc od drugiego do ósmego możemy mówić o niebawyłym ścisku. Plasująca się na drugiej lokacie Olimpia Grudziądz ma tyle samo punktów co trzeci GKS Katowice i czwarte Zagłębie Sosnowiec oraz posiada zaledwie trzy puntky więcej, niż ósme w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Za pierwszego ekstraklasowego beniaminka można uznać Sandecję, jeżeli oczywiście w ostatnich czterech kolejkach uniknie ona kompromitacji. Obsada drugiego miejsca w lidze będzie się zaś ważyć do ostatniej serii gier. W związku z tym finisz Nice 1 Ligi zapowiada się emocjonująco.

Transmisja Magazynu Nice 1 Ligi w poniedziałek o godzinie 20.30 w Polsacie Sport.