NHL: Skromne zwycięstwo Penguins, remis w finale na Wschodzie

Broniący tytułu hokeiści Pittsburgh Penguins w poniedziałek wygrali u siebie z Ottawa Senators 1:0 w drugim meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NHL. Jedyną bramkę w 54. minucie zdobył Phil Kessel. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 1-1.

Po raz drugi w tegorocznej fazie play off czyste konto zachował bramkarz "Pingwinów" - Marc-Andre Fleury. Zatrzymał 23 uderzenia rywali, jednak długimi momentami był kompletnie bezrobotny. Na przełomie drugiej i trzeciej tercji Senators przez prawie 19 minut nie oddali żadnego strzału.

"Cieszę się z tego, jak prowadziliśmy grę. Choć wynik tego nie odzwierciedla, to dyktowaliśmy warunki i trzymaliśmy krążek z dala od naszej bramki" - powiedział trener Penguins Mike Sullivan.

Dwa kolejne mecze odbędą się w Ottawie; najbliższy w środę.

Remis 1-1 jest również w finale Konferencji Zachodniej, w którym rywalizują ekipy Anaheim Ducks i Nashville Predators.